Skaists sākums lieliskai tradīcijai

2011. gada 28. augustā Mazsalacas veco velosipēdu svētki aizritēja pozitīvā gaisotnē, kur vietējie iedzīvotāji un viesi apmeklēja gadatirgu ielas garumā, baudīja kultūru, pušķoja savus velo spēkratus, veidoja kopīgu mākslas darbu, brauca velosipēdu parādē un piedalījās foto orientēšanās un velo ruļļu sacensībās.
Mazsalacas veco velosipēdu svētku kulminācija bija velosipēdu parāde, kurā piedalījās ļaudis retro tērpos, lai dotos kopīgā izbraucienā no pilsētas centra līdz Skaņajam kalnam.
Svarīga svētku sastāvdaļa bija ne tikai pucēšanās un atrādīšanās, bet arī sacensību gars: foto orientēšanās -  meklējot Mazsalacas interesantās vietas, skrienoties uz Fixride velo-ruļļiem Mazsalacas Ruļļu kausā.  Zīmīgi, ka pirmo vietu ieguvēji velo-ruļļos ir brāļi Veides, Mazsalacas velorūpnieka Voldemāra Veides dzimtas pārstāvji!
Dienas garumā ikviens varēja izpaust savu radošumu pie lielā mākslas darba „Veltījums velosipēdam” tapšanas, kas nu jau gozējas uz Mazsalacas novada muzeja sienas. Visaktīvākie mākslinieki bija bērni, kuri ar lielu degsmi izpaudās krāsās un zīmējumos.
„Nevar noliegt, ka šis bija skaists sākums lieliskai tradīcijai, tātad vienbalsīgi tika nolemts, ka nākošgad pasākums jāatkārto! Svētki tiešām izdevās un par to paldies jāsaka čaklajai, pārdesmit cilvēku lielajai komandai, kas parūpējās par to, lai viss ritētu raiti, kā labs velosipēds,” komentē viens no svētku organizatoriem.
Foto no Mazsalacas veco  velosipēdu svētkiem Latvijas Veclaiku divriteņu kluba mājaslapā: http://www.latveloclub.lv/?q=lv/node/21#Mazsalaca2011/1

2011.09.02., Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs

Mazsalacas veco velosipēdu svētki 2011. gada 28. augustā Mazsalacā

08:00 Gadatirgus Rūjienas ielā.

10:00 Pasākuma atklāšana.

10:00 Darbošanās radošajās darbnīcās -  velo-foto stūrītis,  kopīga mākslas darba radīšana – Veltījums velosipēdam, velosipēdu pušķošanas darbnīca, velo remontdarbnīca (darbnīcas verēs apmeklēt visu pasākuma laiku).

12:00 Velo parāde – varēs piedalīties ikviens interesents, īpašie viesi Ērenpreiss velodarbnīcas pārstāvji retro tērpos (Tvīda brauciens).

13:00 Fotoorientēšanās Mazsalacā.

13:00 Velo-ruļļu sacensības - http://vimeo.com/18962128

17:00 Pasākuma aktivitāšu noslēgums.

Mazsalacas novada amatierkolektīvu uzstāšanās un citas aktivitātes visas dienas garumā.

2011.08.11., Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs
Velo parāde

Mazsalacas veco velosipēdu svētku parādē 2011. gada 28. augustā laipni aicināts piedalīties ikviens interesents ar jebkādu velosipēdu un ietērpu. Parāde sāksies plkst. 12.00 Mazsalacas kultūras pasākumu un pulcēšanās laukumā, Parka ielā 1, dosies uz Skaņā kalna klinti, un pēc tam atgriezīsies pilsētas centrā. Pēc pasākuma atklāšanas būs iespēja vēl piepucēt un papušķot savus spēkratus un sevi radošajās darbnīcās. Visas aktivitātes būs bezmaksas! Droši iesaisties savam un citu priekam! (afiša)

2011.08.24., Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs
Mazsalacas veco velosipēdu svētki

Par pedāļiem un atsperu sēdekļiem, par kleitām un vestēm, par dabu un tai tuvumā būšanu. Par īstiem velosipēdiem īstā mazpilsētā! Mazsalacas veco velosipēdu svētki ir īstā vieta, kur saņemt galējo pozitīvās enerģijas lādiņu pirms rudens talkām un ražas laika.

2011. gada 28. augustā Mazsalacā, pašā pilsētas centrā, jau no agra rīta gaisā sāks virmot īsta gadatirgus smarža. Te smaržos pēc dinģēšanās un saimniekošanas, īstām senatnes pērlēm un lauku labumiem. Godāsim savus divratainos draugus un sevi, pušķojot tos, un pušķojoties paši, tad, sev un citiem par prieku, brauksim velo parādē uz Skaņokalnu sadzirdēt, kā daba atbalsojas mūsos. Varēsim lēnu garu baudīt kultūru vai piedalīties foto-orientēšanās sacensībās un velo ruļļu sacīkstēs.  Kad gana sportots un kultūru baudīts, atklāsim mākslinieku sevī un piedalīsimies kopīgā mākslas darba radīšanā – Veltījums velosipēdam, lai iemūžinātu kripatiņu gūtā prieka nebaltām dienām.

Mazsalacas veco velosipēdu svētki norisināsies vienas dienas garumā un tos apmeklēt varēs ikviens interesents bez jebkādiem ierobežojumiem un maksas.

Pasākumu organizē Mazsalacas novada pašvaldība, atbalsta Ērenpreiss velosipēdu darbnīca, Latvijas veclaiku divriteņu klubs, Radio 101 un Radio Naba.

(pasākuma norise)

2011.08.18., Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs
-->