Aizvadīta Ērenpreisa 121. dzimšanas diena
2012-09-14

Aizvadītajā sestdienā, Mazsalacā, tika svinēta slavenākā Latvijas velosipēdu meistara Gustava Ērenpreisa 121. dzimšanas diena. Dalībnieki bija smaidīgi, tirgotāji apmierināti, ballētāji lustīgi un pats visu varenais bija atvēlējis dienu bez lietus. Prieks bija redzēt jau krietni vairāk dalībnieku dienas aktivitātēs un velosipēdu parādē piedalījās gandrīz divtik dalībnieku kā pagājušajā gadā. Tika noskaidroti daiļākie svētku parādes dalībnieki, jaunais Mazsalacas ruļļu kausa karalis un karaliene, kruncīgākie virves vilcēji, precīzākie pakava metēji un veiksmīgākais juniors, kas balvā ieguva gluži jaunu trīsriteni „Spārīte”. Kaut diena bija aizpildīta ar dažnedažādām aktivitātēm, arī zaļumballei duka vēl pietika. Dancotāji bija tik lustīgi, ka muzikanti nespēja viņiem atteikt un turpināja spēlēt pat krietni pēc noteiktā balles beigu laika. Īpašais paldies ansamblim Bellacord! Redzot dalībnieku spirgtās sejas tapa skaidrs – Mazsalacas veco velosipēdu svētkiem jābūt arī nākošgad! Vēl plašākiem un ar vēl lielāku blīkšķi!

Paldies par video Dzintaram Švītiņam un Inesei Kungai-Švītiņai!

Mazsalacas novada pašvaldība pateicas visiem, kas palīdzēja svētkus īstenot tik skaistus! Paldies Ērenpreiss velosipēdu darbnīcai, Latvijas veclaiku velosipēdu klubam, Valmiermuižas alum, Tour de Rain, Velomachine, SIA "Krāsu serviss", AS "Swedbank", SIA "RP 74" un, protams, brīvprātīgo palīgu komandai un medijiem, kas palīdzēja svētkus popularizēt!

Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs
Ērenpreisam 121
2012-07-17

Slavenais velosipēdu meistars Gustavs Ērenpreiss dzimis un audzis tieši Mazsalacā un, kad viņa ražotie velosipēdi jau bija sastopami visā Latvijā, viņš nebija aizmirsis savas saknes. Sadarbībā ar Ērenpreiss velosipēdu rūpnīcu tika atvērta velosipēdu ražotne arī Mazsalacā. 11. augustā Ērenpreisa dzimtajā pilsētā atzīmēsim viņa 121. dzimšanas dienu ar zaļām un velosipēdiskām aktivitātēm visas dienas garumā.

11.augustā Mazsalacā, pašā pilsētas centrā,  jau no agra rīta gaisā sāks virmot īsta gadatirgus smarža -  smaržos pēc dinģēšanās un saimniekošanas, īstām senatnes pērlēm un lauku labumiem. Tiks godāti divratainie draugi velosipēdi, pušķojot tos un pušķojoties pašiem. Sev un citiem par prieku tiks braukts velo parādē uz Skaņokalnu sadzirdēt, kā daba atbalsojas mūsos. Būs iespēja gan lēnu garu baudīt kultūru, gan aktīvi darboties radošajās darbnīcās vai sacensties velo ruļļu sacīkstēs, vai pakava mešanā. Kad gana sportots un kultūru baudīts, notiks kopīga mākslas darba radīšana – Veltījums velosipēdam, lai iemūžinātu kripatiņu gūtā prieka nebaltām dienām. Tepat Valmiermuižas alus uzraudzībā notiks īpašā velosipēdistu padzēriena radīšana, un īsteni laucinieciska izēšanās.

 

Pasākuma programma

8:00 Gadatirgus Rūjienas ielā

11:00 Pasākuma atklāšana

12:00 Velo parāde – aicināts piedalīties ikviens interesents, īpašie viesi Latvijas Veclaiku divriteņu kluba pārstāvji retro tērpos

13:00 Radošo darbnīcu atvēršana - velo-foto stūrītis, velosipēdu pušķošanas darbnīca, velo remontdarbnīca, kopīgā mākslas darba veidošana (darbnīcas verēs apmeklēt visu pasākuma laiku)

14:00 Sportisko aktivitāšu atklāšana – Velo ruļļu sacensības: Mazsalacas rullis, pakava mešana, baskāju virves vilkšana, “Spārītes” rallijs mazajiem

17:00 Pasākuma aktivitāšu noslēgums

21:00 Īsta zaļumballe Ulmaņlaiku noskaņās ar ansambli "Bellacord" Lībiešu pilskalnā

Mazsalacas veco velosipēdu svētki norisināsies vienas dienas garumā un tos apmeklēt varēs ik viens interesents bez jebkādiem ierobežojumiem un maksas (Ieeja zaļumballē Ls 2).

 

Sīkāka informācija par Mazsalacas veco velosipēdu svētkiem meklējama arī Facebook: Mazsalacas veco velosipēdu svētki.

Pasākumu organizē Mazsalacas novada pašvaldība, Ērenpreiss velosipēdu darbnīca, Latvijas Veclaiku divriteņu klubs, atbalsta Valmiermuižas alus, Velo Machine, Kalnciema iela.

Harijs Rokpelnis, TIUAC vadītājs
-->