Koks un skaņa atdzīvojas Mazsalacā

 

Skaņākalna dabas parkā šī gada 27. septembrī no 11:00 līdz 15:00 notiks dabas izziņas pasākums – koka skulptūru festivāls „Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā”.

Pasākuma „Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā” atklāšana paredzēta sestdien, 27. septembrī plkst. 11:00 Mazsalacā, Skaņākalna dabas parkā pie pašas Skaņākalna klints.

Ikviens laipni aicināts uz skaņu radošu koka skulptūru aplūkošanu un izmēģināšanu, radošajām darbnīcām ģimenēm ar bērniem, orientēšanos, akustisko koncertu, amatnieku tirdziņu un citām aktivitātēm.

Pasākumā varēs aplūkot īpaši tam radītas koka skulptūras skaņu tematikā, kuras šobrīd veido Latvijas koktēlnieki un mākslinieki. Katrs no mākslas darbiem tiks pielietots atšķirīgas skaņas radīšanai, ieskaņojot un tādējādi atdzīvinot Skaņākalna dabas parku. Pēc pasākuma skulptūras tiks izmantotas jaunas „Skaņu takas” izveidei.

Festivālā būs pieejamas dažādās tematiskās darbnīcas, būs iespēja pavadīt laiku, orientējoties pa parka teritoriju apvienojumā ar uzdevumiem un radošām aktivitātēm kontrolpunktos. Zinoši dabas pētnieki dalīsies ar aizraujošiem stāstiem un savām zināšanām par Salacas ielejai raksturīgo dabu, kā arī padomiem mežos un pļavās sastopamo augu atpazīšanai. Apmeklētājiem būs iespēja pārliecināties par koka pielietojamību un daudzveidību, kā arī iegādāties vietējos ražojumus tirdziņā.

Pasākumu projekta „Radām novadām” ietvaros organizē biedrība „Jauniešu vētra” sadarbībā ar Mazsalacas novada pašvaldību, Mazsalacas novada Kultūras namu, un Mazsalacas novada Tūrisma Informācijas un Uzņēmējdarbības centra atbalstu. Pasākums tiek rīkots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Plašāka informācija par pasākumu pieejama:

http://www.ej.uz/jauniesuvetra

http://www.draugiem.lv/jauniesuvetra/

-->