Seko mums:


Mazsalacas novada ziņas

Literārās Vēstis

FOTOGALERIJAS

 

Mazsalacas novada pašvaldība

Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215

Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802

Tālr./fakss 64251908
mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

JŪSU JAUTĀJUMS DOMEI


 

 


Sazināties ar mājaslapas administratoru:
info@mazsalacasnovads.lv

TŪRISMS

MAZSALACAS NOVADS

MAZS NOVADS AR LIELU ATBALSI

Mazsalacas novada teritorija atrodas Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervātā. Novadu veido Mazsalacas pilsēta un pagasts, Ramatas, Sēļu un Skaņkalnes pagasti. Mūsu novads var lepoties ar lielu augu, dzīvnieku un putnu daudzveidību. Šeit savas brīvdienas interesanti var pavadīt ģimenes ar bērniem, skolēnu grupas un darba kolektīvi, putnu vērotāji, fotomedību cienītāji un vienkārši dabas mīļotāji.

Mazsalacas novada krāšņums noteikti ir saistāms ar Salacas upi, kas uz jūru aiznes lielu daļu Ziemeļlatvijas ūdeņus un nogrimušās Burtnieku pils noslēpumus. Novada burvība slēpjas ne tikai dabas skaistumā, bet arī tā vēsturē un kultūras pieminekļos, sākot ar Lībiešu kulta un svētvietām, turpinot ar piecsimt gadu seno barona mantojumu un tā laika sakrālajām celtnēm. Mazsalacieši visos laikos bijuši aktīvi un prasmīgi ļaudis. Par to liecina ziņas no Mazsalacas novada muzeja Dzimtu koku mājas. Arī šodien vietējie darbojas visdažādākajās nozarēs: antīko auto kolekcionēšana, guļbūvju celšana, eksotisku putnu audzēšana, trušu audzēšana, salmu granulu ražošana, dārzeņu, puķu un košumkrūmu audzēšana, dažādu mākslas darbu radīšana, lopkopība, mežsaimniecība un zemkopība. Ar visu iepriekš aprakstīto un vēl daudz ko citu varat sastapties aci pret aci Mazsalacas novadā:

  •  ar laivu, braucot pa Salacu,
  •  ar auto apbraukājot mazāk zināmos novada dārgumus,
  •  ierodoties Mazsalacā un tālāk piedzīvojumu turpinot velosipēda mugurā,
  •  veicot mierīgu pastaigu kājām,
  •  vai izbaudot dabas burvību slēpojot Skaņākalna parkā.

Visu Jūs interesējošo informāciju par apskates objektiem, naktsmītnēm, ēdināšanu, aktivitātēm un inventāra nomu varat iegūt Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrā (TIC), Mazsalacā, Rūjienas ielā ielā 1.


Jaunieši stāsta par dzīvi Mazsalacā

Raidījums "SeMS ceļo" viesojas Mazsalacā

Par Mazsalacu Skaņākalna dabas parku stāsta mūsējie.
Mazsalacā viesojās radio raidījums "Zaļais vilnis". Par mūspuses atpūtas iespējām zaļā vidē stāsta Sarmīte Kauliņa un Ojārs Beķeris. (Stāsts par Mazsalacu sākas pēc 22. minūtes)