Aivars Voicesčuks 1942-2010
2013-05-29

Dzimis 1942.gadā Skaņkalnes pagastā, šeit pavadījis visu savu darbīgo un radošo dzīvi. Strādājis Mazsalacas Pajūgu piederumu rūpnīcā dažādos amatos no metinātāju brigadiera līdz uzņēmuma vadītājam. Daudzkārtējs Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē no 1968.-1996. gadam.

PSRS 1978.gada čempionāta 2.vietas ieguvējs, iegūstot PSRS lielmeistara balli.

Mazsalacas sabiedriskajā dzīvē daudzos iedzīvotājos radīja interesi par dambretes spēli gan skolā, gan darba kolektīvos. Kā treneris izaudzinajis 8 PSRS dambretes sporta meistarkandidātus, kā piemēram, Guntaru Līci, kurš ir ieguvis Latvijas čempiona titulu dambretē 90. gados.

Dambretes literatūrā ir iekļautas vairākas partijas un teorētiskie jauninājumi, ar kuriem pārsteidza Krievijas labākos meistarus, kas ir nozīmīgi notikumi dambretes attīstībā.

Ilze Mitāne, sabiedrisko attiecību speciāliste
Par ūdens motosportu Mazsalacā
2012-09-12

9.septembra vakarā tikās trīs ūdens motosporta meistari, lai atzīmētu un atcerētos to, kas notika pirms 50 gadiem. 1962.gada 9.septembrī, arī tā bija svētdiena, Gaujā pie Strenčiem notika sacensības par ceļojošo Gaujas kausu. Mazsalacas tekstilfabrikas komanda vēl pat nebija oficiāli reģistrēta federācijā, bet saņēma uzaicinājumu. Piedalījās četri sportisti: Kārlis Mucenieks, Edmunds Rīsbergs, Oskars Priedītis un Jānis Valentinovičs. Daudzu pieredzējušu komandu vidū kausu ieguva Mazsalacas tekstilfabrikas komanda. Tas bija stimuls sporta attīstībai Mazsalacā.

Pēc dažiem gadiem Mazsalacā jau bija trīs pastāvīgas komandas: Mazsalacas tekstilfabrikas komanda, MRS un kolhoza „Skaņaiskalns” komanda. Atsevišķi sportisti startēja arī no Lauktehnikas un Pajūgu piederumu rūpnīcas. Šajā sporta veidā darbojušies vairāk nekā četrdesmit mūsu novada sportistu. To vidū arī dažas sievietes. Mazsalacieši septiņpadsmit gados sekmīgi piedalījušies vairāk nekā septiņdesmit sacensībās Latvijā no Alūksnes ezera līdz Ventspilij un Liepājai.

Visilgāk sacensībās startēja kolhoza „Skaņaiskalns” komanda, kas izbrauca uz sacensībām citur, bez dzinēju izmēģināšanas mājās. Ūdens motosportam punktu pielika aizliegums lietot motorus Burtnieka ezerā un Salacas upē.

Šodien pēc vairāk kā trīsdesmit gadiem ezers un upe ir netīrāka kā toreiz. Varētu veikt sakopšanas darbus, bet sportistiem jau pāri 80.

Jānis Valentinovičs

Foto no J.Valentinoviča personīgā arhīva

-->