Skaņākalna parks stāsta par saviem iemītniekiem
2014-04-14

2013.gada vasarā informējām, ka Skaņākalna dabas parkā papildus Kurbada takai tika atklāta jauna tūrisma taka "Putni salido mājās", kas tika īstenota projekta ietvaros. Tagad parkā atrodamas dažādas putnu koka skulptūras - dzenis, gārnis, zīlīte, žubīte, strazds, pīle, bezdelīga, vista un gailis. Lai parka apmeklētājiem būtu interesantāk izzināt putnus parkā, Skaņākalna dabas parks piedāvā arī audiogida pakalpojumus. Tagad, piezvanot uz telefona numuru 66004600, ir iespējams noklausīties stāstu par katru putnu un dzirdēt tā dziesmu. Informācija par audiogidu pieejama arī uz parka ieejas biļetes.

Liene Bogdanova, mājas lapas administratore
Atklāta jaunā "Putni salido mājās" taka
2013-08-12

Skaņākalna parks nav iedomājams bez lidojošiem iemītniekiem — putniem un sikspārņiem. Lai iepazīstinātu ar tiem parka apmeklētājus, Mazsalacas novada pašvaldības īsteno projektu «Putni salido mājās». No ieejas parkā līdz pat Skaņākalna klintij gar Salacas krastu ved jaunizveidota taka, kur pa ceļam apmeklētāji var vērot skaistos upes krastus, šūpoties šūpolēs, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Īpaši priecīgi noteikti ir mazie Skaņākalna dabas parka apmeklētāji, kuri var rotaļāties uz jaunizveidotajām atrakcijām. Šūpoties uz dažāda veida šūpolēm, rāpties skatu tornī, laisties pa slidkalniņu, kā arī kāpt, ložņāt, līst un iet pa diezgan sarežģītām atrakcijām, tikmēr lielie apmeklētāji var vērot bērnus, atpūzdamies turpat blakus uz soliņa. Vēl apmeklētājiem ir iespēja redzēt dažādas jaunas koka putnu skulptūras.

TAKAS SĀKUMĀ. Apmeklētājus sagaida dzenis. Valdis Kampuss demonstrē, kā darbojas šī kustīgā skulptūra.

Takas atklāšanas foto

TAKAS SĀKUMĀ. Apmeklētājus sagaida dzenis. Valdis Kampuss demonstrē, kā darbojas šī kustīgā skulptūra.

Skaņākalna dabas parka direktors VALDIS KAMPUSS iepazīstina ar jauno putnu taku, sākumā skaidrojot, kā radusies ideja par tās izveidi:

— Kurbada taka Skaņākalna dabas parkā izveidota laikā no 1993 . līdz 1997. gadam. Divdesmit gadu laikā tā bija fiziski un morāli novecojusi. Šī tēma vairs apmeklētājus neuzrunāja. Trīs gadus apkopojām idejas un domājām, kādai būtu jāizskatās jaunajai takai. Tas nebija viegls uzdevums, jo vajadzēja radīt ko oriģinālu. Piemēram, kāds piedāvāja ideju par sēnēm, bet, kā noskaidrojām, sēņu koka skulptūras jau atrodamas Tērvetes dabas parkā. Nolēmām pievērsties putnu tēmai, kas ir vieni no galvenajiem parka iemītniekiem. Kā esam pārliecinājušies, skulptūras vienas pašas apmeklētājus vairs neuzrunā. Ir nepieciešams stāsts un darbība, kurā viņi var iesaistīties. Tāpēc pašas putnu skulptūras ir kustīgas vai arī apkārt izveidotā infrastruktūra rosina apmeklētājus uz kādu darbību.

ŽUBĪTE UN ZĪLĪTE. Ko šie putni, kas ir bieži viesi pie mūsu logiem ziemā, dara vasarā? To var uzzināt Skaņākalna dabas parkā. Mazākie parka apmeklētāji var uzkāpt putnu barotavā.


SKATU PLATFORMA. To sargā strazds. Šeit pat blakus arī kustīga atrakcija — līdzsvara šūpoles.


GĀRNIS. Viens no Skaņākalna dabas parka iemītniekiem.

Dzintars Močs, laikraksts "Liesma"
Skaņaiskalns turpina attīstīties
2013-05-30

Jaunais Mazsalacas novada pašvaldības uzsāktais projekts „Putni salido mājās” ir veiksmīgi aizsācies un šobrīd Mazsalacas Skaņākalna dabas parkā var redzēt vairākus interesantus jaunumus.

Projekta mērķis ir novada iedzīvotājiem un tūristiem radīt daudzveidīgāku, interesantāku Skaņākalna dabas parka teritoriju, veikt teritorijas labiekārtošanu, uzstādīt 7 koka skulptūru putnu grupas ar katrai putnu grupai raksturīgām spēlēm, atrakcijām, aktīvās atpūtas iespējām, izveidot nelielu skatu platformu, putnu māju un sikspārņu māju.

Projekta īstenošanas termiņš ir 2013.gada septembris, tāpēc jau šobrīd projekta ietvaros daudz kas ir pabeigts un apmeklētājiem apskatāms. Gar Salacas krastu ved jaunizveidota taka, kur pa ceļam apmeklētāji var vērot skaistās Salacas krastus, šūpoties šūpolēs, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Īpaši priecīgi noteikti ir mazie Skaņākalna dabas parka apmeklētāji, kuri var rotaļāties uz jaunizveidotajām atrakcijām. Šūpoties uz dažāda veida šūpolēm, rāpties skatu tornī, laisties pa slidkalniņu, kā arī kāpt, ložņāt, līst un iet pa diezgan sarežģītām atrakcijām, tikmēr lielie apmeklētāji var vērot bērnus, atpūzdamies turpat blakus uz soliņa. Vēl apmeklētājiem ir iespēja redzēt dažādas jaunas koka putnu skulptūras.

Būvdarbi joprojām turpinās pie skatu platformas, putnu mājas un sikspārņu mājas izveides, kas solās būt tikpat aizraujošas un interesantas kā jau jaunizveidotie objekti. Tāpēc visi ir laipni aicināti un gaidīti apmeklēt Skaņākalna dabas parku. Mūsu Skaņaiskalns turpina attīstīties!

Ilze Dreimane ViA studente

 

Projekts "Putni salido mājās"

Mazsalacas novada pašvaldība ir uzsākusi projektu "Putni salido mājās". Projekts iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomijas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" ietvaros.

LAD projekta Nr. 12-09-LL11-L413201-000011

Projekta mērķis ir novada iedzīvotājiem un tūristiem radīt daudzveidīgāku, interesantāku Skaņākalna dabas parka teritoriju, veikt teritorijas labiekārtošanu.

Projekta ietvaros tiks uzstādītas 7 koka skulptūru putnu grupas ar katrai putnu grupai raksturīgām spēlēm, atrakcijām, aktīvās atpūtas iespējām, izveidots neliels skatu laukums, putnu māja un sikspārņu māja

Projekta īstenošanas termiņš ir 2013.gada septembris.

Projekta attiecināmās izmaksas ir Ls  20 000, Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansējums ir Ls 18 000, pārējās izmaksas sedz Mazsalacas novada pašvaldības budžeta līdzfinansējums.

08.10.2012., Valdis Kampuss, projekta koordinators

 

-->