Lielais loms noķerts
2013-05-30

29.maijā Skaņākalna apkārtnē risinājās makšķerēšanas sacensības ar pludiņmakšķeri Mazsalacas vidusskolēniem „Salacas ausleja 2013”. Vecākajā dalībnieku grupā ar pārliecinošu uzvaru Juris Sēnelis ieguva 1.vietu (loms 3145 g). Jaunietēm kārtējo uzvaru plūca Elīna Jātniece, kura ieguva pārliecinošu uzvaru pār konkurentēm (loms 1824 g) (rezultāti)

Liene Bogdanova, mājaslapas administratore
Salacas ausleja 2011

(rezultāti)

Lielais loms noķerts
2011-05-27

Ceturtdien, 26.maijā Skaņākalna apkārtnē risinājās makšķerēšanas sacensības ar pludiņmakšķeri Mazsalacas vidusskolēniem „Salacas ausleja 2011”. Šī bija sacensību 11 gadskārta. Kā atklāja viens no ilggadējiem sacensību rīkotājiem Mazsalacas vidusskolas skolotājs Guntars Bērziņš, tad dalībnieku skaits katru gadu ir salīdzinoši nemainīgs – ap 40. Lielākā daļa entuziastu piedalās sacensībās no gada uz gadu. Dalībnieku lomi tika salīdzināti trīs grupās. Lai arī meitenes „Salacas auslejas” dalībnieku vidū ir salīdzinoši maz pārstāvētas (šogad makšķeri izmeta vien četras daiļā dzimuma pārstāves), tas tomēr netraucē gūt lieliskus panākumus arī kopvērtējumā. Šī gada 1.vietas ieguvēja kopvērtējumā bija 6.klases skolniece Elīna Jātniece. 
Elīna pēc sacensībām atzina, ka, izcīnījusi uzvaru, jūtas brīnišķīgi. Gluži kā būtu pārņēmusi ģimenes stafeti, jo viņas māsa, kas iepriekš piedalījusies sacensībās, guvusi laurus sešus gadus pēc kārtas. Elīna ar makšķerēšanu nodarbojas jau no bērnības, protams, mācīšanās procesā ir gadījies visādi, pat nejauši noslīcināt sietu, kurā liek zivis pēc noķeršanas. Meitene atzīst, ka ir savs noslēpums tik labiem panākumiem, bet tas arī palikšot kā noslēpums. Šodienas loms ir Elīnas lielākais loms līdz šim. „Nekad vēl nebiju noķērusi tik daudz zivju. Bet māsu vēl loma ziņā neesmu pārspējusi.” 

Kristīne Čukure, ViA

-->