Noslēdzies VII Mazpilsētu un lauku koru festivāls - konkurss

Sestdien, 11.jūnijā, Mazsalacu pieskandināja VII Mazpilsētu lauku koru festivāls – konkurss. Klausītājiem un skatītājiem bija iespēja baudīt dažāda veida koru mūziku trīs koncertos Mazsalacas novada Kultūras centrā, Sv. Annas baznīcā un Lībiešu pilskalna estrādē.

Festivālu aizsāka koru konkursa 1.kārta Kultūras centrā, kurā par iespēju startēt finālā cīnījās deviņi jauktie kori divās kategorijās. A kategoriju pārstāvēja Mazsalacas novada Kultūras centra jauktais koris „Salaca”, Babītes novada jauniešu koris „Maska”, Jumpravas kultūras nama jauktais koris „Jumprava”, Kocēnu novada jauktais koris „Imera”, Saulkrastu jauktais koris „Anima” un Jelgavas novada Lielplatones, Platones un Elejas pagastu koris „Sidrabe”. Savukārt, B kategorijā savas dziesmas izdziedāja Salacgrīvas novada Liepupes pagasta jauktais koris „Pernigele”, Smiltenes kultūras un sporta centra jauktais koris „Vidzemīte” un Ķekavas kultūras nama jauktais koris „Mozaīka”.

Sv. Annas baznīcā garīgo mūziku varēja izbaudīt Rīgas Latviešu biedrības kamerkora „Austrums” un „Swedbank” kora izpildījumā. Savukārt vakarā Lībiešu pilskalnā risinājās konkursa fināls, kurā ar pašu koru izvēlētu repertuāru uzstājās trīs finālistu kori: „Imera”, „Maska” un „Anima”. Žūrijas sastāvu veidoja diriģenti: Edgars Račevskis, Jānis Zirnis, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Jevgēņijs Ustinskovs, Jānis Petrovskis un Inga Zirne, balvas piešķīra septiņās nominācijās. Konkursa Grand Prix - Pētera Hincenberga piemiņas balvu - Sudraba liru saņēma Babītes novada jauniešu koris „Maska” (diriģenti Jānis Ozols un Laura Jēkabsone). Konkursa 2. un 3.vietu attiecīgi ieņēma jauktie kori „Anima” un „Imera”. Kori cīnījās arī par sešām specbalvām.

  • Labākais diriģents - Arta Zunde („Pernigele”)
  • Atraktīvākais koris – „Mozaīka”
  • Labākais obligātās dziesmas atskaņojums – „Anima”
  • Labākais latviešu komponista oriģināldziesmas atskaņojums – „Jumprava”
  • Labākais latviešu tautasdziesmas apdares atskaņojums – „Salaca”
  • Labākā konkursa programmas izvēle – „Maska”

Par spīti laika apstākļiem klausītājus un skatītājus priecēja arī koncerts „Pa laimīga cilvēka pēdām ejot, gājējs kļūst laimīgs...”, kura mākslinieciskais vadītājs bija Jānis Petrovskis, bet režisore Anna Jansone. Koncerts pulcēja ap 600 dziedātāju no visas Latvijas. Tā kā latviešu svētki nav iedomājami bez dejas, tad dziedātājiem pievienojās arī deju kolektīvi: Valmieras Kultūras centra Tautas deju ansamblis „Gauja”, Tautas deju ansambļa „Gauja” vidējā paaudze un Tautas deju ansamblis „Ritenītis”.

Mazpilsētu un lauku koru konkurss savu mājvietu Mazsalacā atradis jau 17 gadus, godinot diriģentu Pēteri Hincenbergu, kura vadītais Mazsalacas vīru koris pirmajos Vispārējos dziesmu svētkos ieguva augstāko apbalvojumu - sudraba liru. Festivāls, kas nebija izskanējis kopš 2006.gada, šogad atgriezās, atzīmējot Lībiešu pilskalna estrādes rekonstrukcijas darbu beigšanu. Šī gada festivālu – konkursu rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Mazsalacas novada Kultūras centru un Mazsalacas novada pašvaldību.

Konkursa rezultāti: http://www.knmc.gov.lv/images/doc/kori/VII_Mazpilsetu_un_Lauku_koru_festivals-konkurss_Rezultati.xls

2011.06.20., Kristīne Čukure, ViA
-->