Sestdiena, 12. marts
Plkst. 5.00 izbraukšana uz Rīgas lidostu. Esam laba kompānija – Rūjienas mākslas skolas kolēģi Jānis un Antra Galzoni, Valmieras Mākslas vidusskolas direktore Dace Blūma un audzēkņi Anete Buliņa, Indra Ziediņa un Nauris Jostsons.
Brēmenes lidosta, brauciens uz viesnīcu Redā Videnbrikā. Pavasaris, saule, zied krokusi un forsītijas!
Ceļa diena!

Svētdiena, 13. marts
Viesošanās spāņu izcelsmes mākslinieka Pedro Barrocal darbnīcā Giterslo. Mākslinieks mūs pagodināja ar savu darbu demonstrēšanu un izskaidrošanu. Profesionalitāte, ideju meklējumi, sava rokraksta saglabāšana, identitāte.
Ekskursija Rēdas pilī. Interesanti aplūkot dažādos vēsturiskos laikos būvētās ēkas daļas, interjeru un eksterjeru. Īpaši aizraujošs liekas stāsts par princi un princesi, kas joprojām apdzīvo daļu pils telpu, kā arī 200 gadus vecās košās tapetes, kas izrādās savā laikā izraisījušas „tapešu slimību”, jo krāsai jaukts klāt arsēns, lai saglabātu spilgtumu.
Hoffman galerijas ekspozīcijas apskate. Mongoļu izcelsmes mākslinieka apceri rosinošās gleznas, instalācijas par Ziemeļamerikas indiāņu tēmu, mākslas darbu pārdošana senā cigarešu automātā...
Radošuma un pasaules elpas diena!

Pirmdiena, 14. marts
Diena paiet, iekārtojot audzēkņu darbu izstādi Giterslo rātsnamā: mazgājam rāmjus, ierāmējam darbus, plānojam ekspozīciju, eksponējam telpiskos darbus. Mums ar Aneti darba pilnas rokas, jo esam līdzi paņēmušas kaudzi zīmējumu un gleznojumu, zīda šalles, tekstila lelles, keramikas šķīvjus.
Spriedzes diena!

Otrdiena, 15. marts
Turpinām iekārtot ekspozīciju. Steidzamies, jo jāpaspēj uz tikšanos ar vietējiem preses pārstāvjiem.
Pēcpusdiena un vakars paiet, iekārtojot pedagogu darbu izstādi Redā Videnbrikā pašvaldības ēkā. Eksponējam Jāņa Jansona koka skulptūras putnus, Birutas Jansones akvareļus, manus tekstildarbus. Beigās mums ar Aneti palīdz rūjienieši , tad visi kopā „ piebeidzam ‘’ Valmieras kolēģu ekspozīciju.
Ražena darbdiena!

Trešdiena, 16. marts
Līdz pusdienām pabeidzam iekārtot ekspozīciju. Liekas, viss izskatās lieliski! Trīs dažādu skolu dažādi darbi, dažādi moto, bet kopumā tik vienota, daudzveidīga, harmoniska izstāde! Visi esam apmierināti.
Pēcpusdienā notiek atklāšanas pasākums, kurā piedalās pašvaldības  vadītāji, darbinieki, Latvijas vēstnieks. Nopietni un svinīgi.
Svētku diena!

Ceturtdiena, 17. marts
Braucam uz Herfordu, kur apbrīnojam Marta Herford muzeja ēkas moderno arhitektūru, dizaina objektus interjerā, kā arī mākslas darbu ekspozīciju, kurā ieraugām ne vienu vien mākslas vēsturē pazīstama mākslinieka darbu.
Pastaiga Redas Videnbrikas vecpilsētā pavasarīgā noskaņā ar ziedošām atraitnītēm un narcisēm puķukastēs, namiņiem ar maziem lodziņiem, apgleznotiem kokgriezumiem, bruģi, veikaliņiem.
Atpūtas diena!

Piektdiena, 18. marts
Jau pirms trijiem naktī dodamies ceļā uz Diseldorfas lidostu. Drusku žēl atstāt plaukstošos pumpurus un dīgstošos asnus.
Re, jau lidmašīnas lodziņā vērojam Talsus, Rīgas jūras līci, Bolderāju, Kalnciema ielu un lidostu!
Jo tuvāk mājām, jo vairāk sniega. Mājās ziema.
Esam galā diena!

2011.03.28., Laila Strada, direktora vietniece mākslas programmā

-->