2012-04-30

Tālrunis: 29459618 (Magnuss)
Adrese: „Dzintari”, Skaņkalnes pagasts, Mazsalacas novads
Atrašanās vieta kartē:  http://kartes.lgia.gov.lv/kartes.html??x=411677.188&y=561844.500

Apskates saimniecībā "Dzintari" interesanti pavadīta diena gan lieliem, gan maziem, interesanta un zinoša saimnieka pavadībā.

Āfrikas strausi, truši, retro automobiļi, vīnes gliemeži. Iespēja aplūkot padomju laika vecās un nu jau diezgan retās mašīnas, kā arī uzdot jums interesējošus jautājumus par visu redzamo.

Pēc ekskursijas iespējams piknika vietā ieturēt līdzpaņemto maltīti, iekurt ugunskuru un uzcept desiņas, un ja strausi nav slinkojuši un iepriekš pieteikts, var gadīties, ka varēsiet nobaudīt strausa olas omleti.  Atrast mūs ir viegli – ne jau katrā saimniecībā uz jumta stāv dzeltenīga Volga! Vēl viena pazīme ir suņa būda – rotveilers Česters mitinās padomju laika mini auto Zaporožec salonā. Autoparkā ir apmēram piecdesmit braucamrīki, bet braucami gan ir tikai daži. Anglijā nopirkta reta angļu sporta automašīna Spartan. Tepat līdzās ir padomju laiku valdības auto Zimi, IŽ 49, invalīdu vāģis. Atceraties, ar to brauca filmā „Kaukāza gūstekne"! Ļoti vērtīgs eksemplārs, jo šo auto saglabājies ļoti maz. Strausi ir Āfrikas melnkaklīši. Šie varot nodzīvot līdz 80 gadiem, paskriet ar ātrumu 70 kilometri stundā un dzīvot pat 30 grādu salā. Par to cik ātri tie spēj būt ir nācies pārliecināties mēģinot vienu spītnieku noķert kaimiņu pļavā, bet kā tad patiesībā gāja ar to strausa ķeršanu, un kāds ir pareizais veids, lai milzeni sagūstītu – to dzirdēsiet no paša saimnieka mutes. Pēc spraigās un interesantās apskates varat atjaunot spēkus Grūbītes ezera krastā, kur siltā laikā iespējams nopeldēties. Iekurt ugunskuru, un ja esat ļoti noguruši un vairs nevēlaties braukt tālāk, šeit iespējams nakšņot līdzpaņemtajās teltīs.

TIUAC informācija
-->