Biedrības "Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai" atskaite par 2012.gadu

Brauciena piezīmes

Dienasgrāmata

Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava piedalīsies Latvijas jauniešu mākslas darbu izstādes atklāšanā: http://www.latvia.lt/lv/berlin/news/zina/?pg=19476

Giterslo rātsnamsRosība rārsnamāIerāmējam darbusDaļa ekspozīcijasMūsu lellesDaļa ekspozīcijasDaļa ekspozīcijasAnete pie sava darbaPirms atklāšanasAtklāšanāCiemos pie mākslinieka
2011.03.28., Laila Strada, direktora vietniece mākslas programmā
Izstāde Gīterslo reģionā Vācijā

Turpinot tradīcijas un Valmieras - Gīterslo reģionu sadarbību, Vācijā 16. martā tiks atklāta Valmieras Mākslas vidusskolas, Rūjienas Mākslas skolas un Mazsalacas Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu darbu izstādes. Šī būs jau trešā reize, kad Latvijā tapušie darbi tiks izstādīti Gīterslo apriņķī. 12. martā uz Vāciju dosies skolu pārstāvji, lai iekārtotu divas izstādes – Gīterslo rātsnamā tiks izstādīti mākslas skolu audzēkņu darbi, bet pedagogu darbi būs skatāmi Vīdenbrikā.
Mazsalacas mākslas skola izstādē būs pārstāvēta ar vairāk kā četrdesmit audzēkņu dažādiem darbiem. Transportēšanai uz Vāciju tiek gatavoti – 18 gleznojumi, 19 zīmējumi, 8 zīda gleznojumi un 16 citi tekstildarbi, 8 keramikas šķīvji mozaīkas tehnikā, 5 apgleznoti keramikas šķīvji, 6 tekstilā darinātas lelles. Arī pedagogu darbi – Birutas Jansones akvareļi, Jāņa Jansona koka skulptūras un Lailas Stradas tekstildarbi.
Direktora vietniece mākslas programmā Laila Strada stāsta, ka izstādei izvēlētajos darbos būs redzami skolas audzēkņu sasniegumi: „Viņu prasme attēlot savu ideju un pasaules redzējumu, spēja aizpildīt lielus formātus, zīmējot kontrolēt roku, uzklāt sajaukto krāsu. Nodarbības mākslas skolā ir viņu iespēja būt radošiem.”
Izstāde Vācijā pedagogiem ir iespēja atskatīties uz paveikto pēdējo gadu laikā, tajā būs skatāmi arī nesen Mazsalacas mākslas skolu beigušo audzēkņu darbi.
4. kursa audzēknei Anetei Buliņai būs vienreizēja izdevība iegūt jaunus draugus, iespaidus un pieredzi, jo tieši viņa kopā ar skolotāju Lailu veselu nedēļu pavadīs Vācijā un, kopā ar audzēkņiem un pedagogiem no Valmieras un Rūjienas, strādās, lai iekārtotu izstādes, pēc tam piedalīsies izstādes svinīgajā atklāšanā.
Katram mazajam māksliniekam ir patiess prieks, ka tieši viņa darbi būs izstādīti Vācijā. Tā ir lieliska iespēja Latvijas – Vācijas sadarbības ietvaros parādīt mūsu sasniegumus un veikumu vizuālās mākslas jomā.

11.03.2011., Zane Luste, sabiedrisko attiecību speciāliste
Die Partnerschaft zwischen den Kreisen Valmiera/Lettland und Gütersloh/Deutschland: http://www.partnerschaft-valmiera.de/

Sadarbība starp Valmieras rajonu un Gīterslo apriņķi aizsākusies 1994. gadā un šo gadu laikā Valmieras rajona pašvaldības, tai skaitā arī Mazsalacas novada pašvaldība, saņēmušas ievērojamu atbalstu no Gīterslo draugiem – apgabala fonda, uzņēmējiem, kā arī privātpersonām – gan finansējumu, gan aprīkojumu un mēbeles, gan apģērbu sūtījumus un cita veida palīdzību.

2009. gada 15. oktobrī bijušā Valmieras rajona teritorijā esošās pašvaldības nodibināja biedrību "Valmieras - Giterslo reģionu sadarbībai", kuras darbības mērķis ir veicināt Latvijas – Vācijas sadarbību saimnieciskās, sociālās, izglītības un sporta jomās. Mazsalacas novadu biedrībā pārstāv domes priekšsēdētājs Gunārs Zunda.

2010. gada 20. oktobrī Mazsalacas novada domes kārtējā sēdē tika izskatīts jautājums par Andreas Kleines dāvinājuma 7 000 € pieņemšanu. Puse no summas tika atvēlēta Mazsalacas vidusskolas 2. - 4. klašu skolēnu ēdināšanai, otra puse tiks ieguldīta augusta mēnesī izstrādātajā Mazsalacas pilsētas centra labiekārtošanas projektā. Par to paredzēts iegādāties un izvietot pilsētas centrā - 9 parka soliņus, 5 velosipēdu stendus un 15 atkritumu urnas.

2011.04.04., Zane Luste, sabiedrisko attiecību speciāliste

-->