Mazsalacas mediķi - vislabākie!
2014-08-06

Aizvadītās Mediķu sporta spēlēs “Jautrās drapes” no Mazsalacas izcīna sensacionālu uzvaru! 

Augusta sākumā Cēsu rajona Priekuļu pagasta “Mežrozēs” notika ikgadējās Mediķu sporta spēles (no 1.-3. augustam), kuras organizē biedrības “Latvijas Sarkanais krusts” ģenerālsekretārs Uldis Līkops. Kā pastāstīja Mazsalacas slimnīcas direktors Edgars Grandāns, Mazsalacas slimnīcas mediķu kolektīvs Mediķu sporta spēlēs piedalās jau kopš 1998. gada, tomēr uzvarēt nebija laimējies vēl ne reizi. Pirms pieciem gadiem uzvara bijusi tuvu - ieguvuši godpilno 2. vietu, tomēr šogad visi apstākļi bijuši labvēlīgi  - kā atzīst E. Grandāns, šogad, acīmredzot, nokomplektēta labākā komanda, kāda jebkad bijusi. 

Mediķu sporta spēles ir visnotaļ  populārs pasākums - šogad tajās piedalījušies vairāk, kā 3000 dalībnieki - mediķi un viņu ģimenes locekļi no visas Latvijas. No Mazsalacas sporta spēlēs dalību ņēmuši 30 dalībnieki, kuri 38 komandu konkurencē kopvērtējumā izrādījušies vislabākie. Disciplīnas bijušas ārkārtīgi daudz un dažādas gan individuālajos, gan arī komandu sporta veidos - virves vilkšana, futbols, badmintons, volejbols, makšķerēšana ir tikai dažas no daudzveidīgajām veselīgā dzīvesveida popularizēšanas aktivitātēm, tāpēc vēl jo lielāks prieks un lepnums, ka viena no mazākajām slimnīcām Latvijā spējusi apvienot tik sportiskus un azartiskus komandas locekļus, “izgriežot pogas” pārejām 37 mediķu komandām. Apsveicam un lepojamies! 

Ilze Mitāne, sabiedrisko attiecību speciāliste

No 1.septembra Bērnu klīniskā universitātes slimnīca kā personu apliecinošu dokumentu nepieņems autovadītāja apliecību
2014-07-02

Pamatojoties uz Personu apliecinošu dokumentu likuma 4.panta pirmo daļu, kur minēts, ka Latvijā personu apliecinoši dokumenti ir tikai personas apliecība jeb tā dēvētā ID karte un pase, un Pacientu tiesību likuma 15.panta ceturto daļu, kur minēts, ka persona, reģistrējoties ārstniecības iestādē vai saņemot ārstniecību, pēc ārstniecības personas pieprasījuma uzrāda personu apliecinošu dokumentu, sākot no 2014. gada 1.septembra Bērnu slimnīca kā personu apliecinošus dokumentus pieņems tikai pasi vai ID karti (lasīt).

Beate Bartaševiča, VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīca Sabiedrisko attiecību speciālists
Veselības inspekcija aicina pievērst uzmanību ārstniecisko pakalpojumu sniedzēju kvalifikācijai
2014-06-11

Veselības inspekcija vērš iedzīvotāju uzmanību – ja vēlaties saņemt ārstnieciskos pakalpojumus, jums ir jāpārliecinās, ka tos piedāvā reģistrēta ārstniecības iestāde, kurā strādā kvalificētas ārstniecības personas.

Veselības inspekcija ir saņēmusi iesniegumus, kuros iedzīvotāji sūdzas par nekvalitatīvi veiktām procedūrām, maldīgi tās uzskatot par ārstnieciskajiem pakalpojumiem, lai gan patiesībā ir saņēmuši skaistumkopšanas pakalpojumus. Tādēļ gadījumos, kad ir nepieciešams saņemt ārstnieciskos pakalpojumus (t.i., procedūras, kas tiek pielietotas kā ārstnieciskā metode slimību ārstēšanai un profilaksei un medicīniskajai rehabilitācijai), aicinām pārliecināties, vai jūsu izvēlētā iestāde ir ārstniecības iestāde.

Visām ārstniecības iestādēm jābūt reģistrētām Ārstniecības iestāžu reģistrā, par ko varat pārliecināties Veselības inspekcijas mājaslapā http://vi.gov.lv/lv/air, norādot jūs interesējošās ārstniecības iestādes nosaukumu.

Vēršam uzmanību, ka patstāvīgi nodarboties ar ārstniecību atļauts ārstniecības personām, kuras ir sertificētas un ir reģistrētas Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā. Informācija par Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā reģistrētajām personām ir atrodama Veselības inspekcijas mājaslapā http://vi.gov.lv/lv/pr. Lūdzam pirms speciālista apmeklējuma pārliecināties par tā kvalifikāciju.

Lai sniegtu ārstnieciskos pakalpojumus, medicīniskajai izglītībai un ārstniecības personas statusam jābūt arī masieriem, kosmētiķiem, skaistumkopšanas speciālistiem kosmetoloģijā, podologiem (pēdu kopšanas speciālistiem) un uztura speciālistiem.

Lielais pieprasījums pēc dažādiem skaistumkopšanas speciālistiem un vēlme strādāt šajā profesijā ir radījis izglītības piedāvājumu dažādu neformālu kursu veidā. Šo kursu apmeklētāji apgūst pieaugušo neformālās izglītības programmu un pēc šādu kursu beigšanas saņem izglītības iestādes sagatavotu neformālās izglītības apguvi apliecinošu dokumentu (apliecību, sertifikātu, izziņu). Kursi dod iespējas darboties skaistumkopšanas un SPA salonos, taču tikai attiecīgo kursu pabeigšana neļauj to beidzējam reģistrēties un sertificēties kā ārstniecības personai, līdz ar to nedod tiesības sniegt ārstnieciskus pakalpojumus.

Agnese Gusarova, Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste 
Zināšanai par kompensējamām zālēm
2014-01-06

Atgādinām, ka no 2014.gada bērniem līdz 18 gadiem zāles un medicīniskās ierīces no Kompensējamo zāļu saraksta tiek apmaksātas 100 % apmērā, saglabājot vecuma un citus izrakstīšanas nosacījumus*. Līdzvērtīgas efektivitātes zāļu grupās un medicīnisko ierīču grupās 100 % tiks apmaksātas lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles/medicīniskās ierīces. 100% zāļu kompensācija bērniem neattiecas uz M sarakstā iekļautajām zālēm.

*Atsevišķās diagnožu grupās tāpat kā līdz šim kompensējamo zāļu izrakstīšanai ir vecuma ierobežojums – šīs zāles var tikt kompensētas tikai bērniem līdz 3 gadu vecumam. Tās ir atsevišķas elpošanas sistēmas diagnožu grupas (augšējo elpceļu infekcija ar multiplu un neprecizētu lokalizāciju, Streptococcuspneumoniae ierosināta pneimonija, citur neklasificēta bakteriāla pneimonija, citu mikroorganismu ierosināta, citur neklasificēta pneimonija, neprecizēta mikroorganisma ierosināta pneimonija, gripa, ja vīruss nav identificēts, akūts bronhīts, akūts nazofaringīts, akūts faringīts, akūts laringīts un traheīts), konjunktivīts, nestrutojošs vidusauss iekaisums, atopiskais dermatīts (neirodermīts), iekšķīgi lietotu vielu izraisīts dermatīts un aktīvais rahīts. Tas nozīmē, ka ar šīm diagnozēm zāles tikai bērniem līdz 3 gadu vecumam tiks kompensētas 100 % apmērā.

Par citām Kompensējamo zāļu saraksta izmaiņām no 1.janvāra plašāk var lasīt šeit: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kompensejamie-medikamenti/zalu-visparigie-nosaukumi-un-medicinas-ierices-diagnozu-grupam/informcija-specilistiem

Atgādinām, ka grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām un bērniem līdz 24 mēnešu vecumam valsts kompensē arī zāles, kuras ir iekļautas M sarakstā.

Jāatzīmē, ka M sarakstā ir iekļautas visas recepšu zāles, kuras ir reģistrētas un kurām ražotājs ir deklarējis cenu.**  Šos medikamentus uz īpašās receptes var izrakstīt tie ārsti, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu.

Grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām zāles no M saraksta tiek apmaksātas 25 % apmērā un bērniem līdz 24 mēnešu vecumam 50 % apmērā.

M saraksts pieejams šeit: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kompensejamie-medikamenti/m-saraksts

** M sarakstā ir iekļautas visas recepšu zāles, kas ir reģistrētas Latvijas Zāļu reģistrā, Eiropas Zāļu aģentūrā vai paralēli izplatītas/paralēli importētas un kurām ir deklarētas cenas Zāļu valsts aģentūrā.

Zigmārs Drošs, Nacionāla veselības dienesta Vidzemes nodaļas vecākais eksperts
Par pieejamiem veselības aprūpes pakalpojumiem Mazsalacas novadā
2012-07-05

Saskaņā ar Veselības ministrijas 2012.gada 9.februāra rīkojuma Nr.30 „Par rīcības plānu sekundāro neatliekamās medicīniskas palīdzības izsaukuma skaitu samazināšanai” 1.2.2 punktu Nacionālais veselības dienests ir sagatavojis informāciju par pieejamiem veselības aprūpes pakalpojumiem Mazsalacas novadā (lasīt).

Inga Vītola, Nacionāla veselības dienesta Vidzemes nodaļas vecākais eksperts
Vidzemes slimnīca informē
2012-02-23

Ambulatorās nodaļas ārstu pieņemšanas laiki

Diagnostikas dienesta izmeklējumi, informācija un pieteikšanās, privātprakses

Vidzemes slimnīcai 2012. gadā, pamatojoties uz Ministru kabineta (MK) pagājušā gada 4.novembra sēdē apstiprināto grozījumu projektu „Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošana”, ir piešķirti finanšu resursi, lai sniegtu valsts apmaksātus pakalpojumus (Pacientu iemaksas un līdzmaksājuma kompensācija, kā arī dienas stacionāra pakalpojumu nodrošināšana) trūcīgajām personām, kas par tādām atzītas 2010.gada 30.marta MK noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" noteiktajā kārtībā.
Savukārt ir atcelti iepriekš spēkā esošie atvieglojumi mazturīgajiem (personas, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo 3 mēnešu laikā nepārsniedza 120 Ls mēnesī vai sastādīja 120-150 Ls mēnesī. Šo divu kategoriju iedzīvotājiem izsniegtās izziņas ārstniecības iestādēs vairs nebūs jāuzrāda).

Vidzemes slimnīca
Medicīnisko konsultāciju tārunis 66016001
2011-12-27

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 sniedz konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Medicīniskos padomus iedzīvotājiem sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.
Vairāk par ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni: http://vec.gov.lv/lv/nvd-pakalpojumi/medicinisko-konsultaciju-tarunis-66016001

Nacionālais veselības dienests informē
2011-12-27

Atvieglojumi pacientu iemaksas un līdzmaksājuma kompensācijā, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus, no 2012.gada 1.janvāra attieksies tikai uz trūcīgām personām.
Veselības aprūpē tiks turpināta sekojošu pasākumu īstenošana: pacienta iemaksu un līdzmaksājuma kompensācija un dienas stacionāra pakalpojumu apmaksa trūcīgām personām; zāļu iegādes izdevumu kompensēšana trūcīgām personām 100% apmērā; mājas aprūpe pacientiem ar smagām slimībām; primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana, piesaistot ģimenes ārsta praksei otru māsu; ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa (laikā, kad nav pieejams ģimenes ārsts) darbība; stacionāro pakalpojumu koncentrēšana pacientiem ar garīgām slimībām, attīstot dienas stacionārus.
No 2012.gada 1.janvāra vairs netiks kompensēti izmitināšanas izdevumi, ja pacients, saņemot ambulatoros dienas stacionāra pakalpojumus, pavadīs nakti ārstniecības iestādē. Par šo pakalpojumu būs jāmaksā atbilstoši ārstniecības iestāžu maksas pakalpojumu cenrāžiem.

Zane Luste, sabiedrisko attiecību speciāliste
Pārbaudies, lai dzīvotu

Pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusies saslimstība ar krūts vēzi. Latvijā mirstība ir augstāka nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs, ko lielā mērā nosaka slimības novēlota diagnostika - trešajā daļā gadījumu vēzis tiek atklāts III un IV stadijā, kad ir jau par vēlu.
Ārsti uzskata, ka sabiedrība nav pietiekami informāta par krūts vēža diagnostikas metodēm un to, ka laicīgi atklāts, krūts vēzis ir veiksmīgi ārstējams. Tāpēc Latvijas Nacionālā sieviešu basketbola izlase, kopā ar savulaik izcilām basketbolistēm, ir uzsākusi sociālo kampaņu "Pārbaudies, lai dzīvotu!".
Izlases kapteine Gunta Baško atgādina, ka visām sievietēm no 20 gadu vecuma reizi mēnesī jāveic krūšu pārbaude, savukārt sievietēm pēc 50 reizi divos gados noteikti jādodas uz valsts apmaksātu krūts vēža profilaktisko pārbaudi. Papildu informācija ir pieejama interneta vietnē - http://www.veselaskrutis.lv/.
11. jūnijā paredzēts krūts vēža veselības atbalsta gajiens un Latvijas Nacionālās sieviešu basketbola izlases labdarības spēlē.

2011.05.30., Zane Luste, sabiedrisko attiecību speciāliste
Ārstējies nepārmaksājot

Veselības ekonomikas centrs un Veselības ministrija ir sagatvojusi informatīvo materiālu par iespēju iegādāties kompensējamos medikamentus lētāk, konsultējoties ar ārstu un farmaceitu. (lasīt)
Vairāk informācijas par šo tēmu atradīsiet http://www.vec.gov.lv/ sadaļā "Ārstējies nepārmaksājot!".

2011.02.21., Laura Lapiņa, Veselības ekonomikas centrs
-->