Vokālajai studijai “Svētdiena” - 5 gadu jubileja
2014-01-27

Aizsākums šādai “pop-grupu” dziedāšanai Mazsalacā meklējams gan skolas, bērnudārza, mūzikas skolas, gan toreizējās Mazsalacas vidusskolas mūzikas skolotājas Ineses Kungas-Švītiņas personīgajā iniciatīvā. Nu aizritējuši pieci gadi, kopš vokālā studija “Svētdiena” par savām mājām sauc Mazsalacas novada Kultūras centru, bet kopš 2013. gada vasaras vokālo studiju vada skolotāja Iluta Dundere. 

Šī gada 5. janvārī Mazsalacas novada kultūras centrā aizritējušajai jubilejai par godu notika plašāks koncerts, kurā varēja dzirdēt gan visu trīs grupu vokālās studijas “Svētdienas” dziedātāju balsis, gan arī ciemiņus no Valmieras - vokālās studijas “Smaidiņi” dalībniekus, kuru pedagoģe arī ir Iluta Dundere.

Par to, kā rit darbs ar dziedātājiem, stāsta Iluta:

-  Pagāja laiciņš, kamēr “iedzīvojos” Mazsalacā, bet septembrī, sākot jauno sezonu, no bērniem jutu jau pavisam citu atdevi. Sajutu, ka esmu viņējā, un ka notiks viss tā, kā mums gribēsies. Tā arī mēs soli pa solītim esam gājuši - un sasniegts ir daudz. Protams, tas nebūt vēl nav maksimums, bet tomēr, ir ar ko lepoties. Jūtu, ka bērniem ir mainījusies attieksme,  augusi profesionalitāte un arī savstarpējā saprašanās - viņi zina atdevi, ko es no viņiem gaidu, un to arī sniedz. Paldies visiem vecākiem, kas nāca palīgā - tērpu darināšanā, izgudrošanā un visā pārējā! Ja ir aktīvi, līdzdarboties griboši vecāki, tad arī lielāks prieks strādāt un vieglāk sasniegt rezultātu.

Nākotnes mērķi ir ‘’izkustēties laukā’’ no Mazalacas. Parādīt bērniem to, kas notiek Latvijā, lielākajiem arī to, kas notiek ārpus Latvijas. Bet pāri visam, protams, darbs, darbs un vēlreiz darbs! Es esmu pārliecināta - bērni var, un to jau viņi arī parādīja koncertā. Šogad lielās meitenes dziedājā jau četrbalsīgi, kas ir sasniegums, salīdzinot ar varēšanu pirms gada. Mēģināsim intensīvāk braukāt uz konkursiem. Cik vien būs iespējams, ļaušu bērniem dziedāt konkursā “Salacas balsis”, lai viņi sajūt, kā ir dziedāt kā solistiem. 

Man personīgi šķiet, ka visas “Svētdienas” grupas ir labas un ar savām kvalitātēm - mazie ir labi tāpēc, ka viņi ir mazi, ar savu šarmu, vidējā grupā ir ļoti labi vokāli, tomēr šeit meitenēm ir jāpārkāpj pāri pusaudžu laika niķīšiem un stiķīšiem, bet lielākās meitenes jau ir iemācījušas saklausīt sevi kā vienotu grupu un līdz ar to pasniegt mūziku jau citā kvalitātē. Tāpēc, atbilstoši viņu vecumam, arī pakāpīte ir uzlikta augstāka.

 Saviem dziedātājiem uz priekšdienām vēlu nepazaudēt dziedātprieku, ar 100% atdevi ielikt sevi katrā priekšnesumā, lai klausītājs varētu sadzirdēt to vēstījumu, ko viņam gribam pavēstīt. Un noteikti pārkāpt pāri savam “negribu”, lai ietu uz priekšu uz augstākiem sasniegumiem!

Ilze Mitāne, sabiedrisko attiecību speciāliste
Mazas pārdomas par “Svētdienu”
2013-06-12

Ar piecu gadu jubilejas koncertu "Krāsainās pasaules" noslēdzās studijas "Svētdiena" šī gada sezona.

Šī sezona bija īpaša ar to, ka ienācu kolektīvā, kuram jau bija iesāktas tradīcijas. Man kā jaunam pedagogam nācās iekarot ne tikai meiteņu uzticību, bet arī pašai apgūt jaunas iemaņas, jo iepriekš biju strādājusi tikai ar bērniem vecumā līdz 12  gadiem. Šeit priekšā meitenes ar savu domu, ar savu vēlēšanos.

Šajā pusgadā, ko strādāju ar meitenēm ir paveikts daudz. Esam viens pie otra pieraduši, bērni sāk saprast, ko no viņiem gaidu. Esam piedalījušies daudzos konkursos, kuros citas vokālo grupu vadītājas ir izteikušas komplimentus, ka "Svētdiena" izskatās žirgtāka, enerģiskāka. Rezultāti konkursos arī mani iepriecina: konkursā ‘’Tusiņš trijās priedēs’’ Ogrē tikai nedaudz pietrūka, lai vecākās grupas meitenes būtu laureātu godā, liels lepnums, ka ieguvām vienādu punktu skaitu ar jau Latvijā zināmu grupu no Ventspils "VIVA".

Tikko vecākās grupas meitenes atgriezās no Jūrmalas popgrupu un solistu konkursa ‘’Pop Fest Jurmala 2013’’, kur ieguvām 3. pakāpi. Šeit pietrūka nieka 0,02 punkti līdz 2. pakāpei. Tā, ka meitenes var!

Ļoti liels prieks par vokālās studijas ‘’Svētdiena’’ vecākiem, kas atbalsta manu darbību un ir gatavi kopā doties un parādīt visiem, cik mēs esam forši, tādēļ nākošgad turpināsim iesākto un noteikti gaidīsim pulciņā jaunus dalībniekus, arī zēnus!

Iluta Dundere, vadītāja
Jubilejas koncerts
2013-06-03

2013.gada 1.jūnijā Mazsalacā, centra laukumā, vokālā studija "Svētdiena" atzīmēja savu 5 gadu jubileju.

Liene Bogdanova, mājaslapas administratore
-->