Notiks nolietotās elektrotehnikas vākšanas akcija “Sper EKOsoli”
2014-07-01

No 1.jūlija līdz 30.jūlijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta elektrotehnikas savākšanas akcija “Sper EKOsoli”, kuras laikā iespējams bez maksas nodot nolietotu, neizjauktu dažāda izmēra elektrotehniku – sākot no ledusskapja un beidzot ar mobilā telefona lādētāju un citām ierīcēm.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: ”Elektrotehnika satur daudz dažādu materiālu, kas pēc nolietošanās izmesti, piemēram, neatbilstošos konteineros, mežos un citviet, var radīt draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vairākas elektrotehnikas detaļas ir piemērotas otrreizējai pārstrādei. Akcijas mērķis ir samazināt šo materiālu nonākšanu tiem nepiemērotās vietās, mudināt iedzīvotājus domāt par resursu saudzēšanu. Atgriežot otrreizējai pārstrādei piemērotos materiālus apritē, tiek sperts solis tuvāk sakoptākai Latvijai” (lasīt).

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Baltijas valstu vides institūciju pārstāvji viesosies RAAC “Daibe”
2014-05-22

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas poligonā (RAAC) “Daibe” piektdien, 23.maijā, viesosies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vides institūciju pārstāvji.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā semināra “Baltijas valstu pieredzes apmaiņa par Eiropas Savienības fondu administrēšanu vides jautājumos” ietvaros tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar RAAC „Daibe” kā inovatīvas atkritumu apsaimniekošanas labās prakses piemēru.

Vizītes laikā semināra dalībniekiem būs iespēja apskatīt RAAC “Daibe” darbību, kā arī iepazīties ar Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu veiksmīgu īstenošanu un attīstību.

Vizītē piedalīsies aptuveni 30 dalībnieki.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Notiks projekta "Cilvēks vidē" noslēguma pasākums
2014-05-14

14.maijā Smiltenē, Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolā, notiks SIA "ZAAO” rīkotā vides izglītības projekta "Cilvēks vidē" noslēguma pasākums.

Šogad ZAAO vides projekta „Cilvēks vidē” konkursos piedalījušās ZAAO darbības reģiona 74 skolas, 39 pirmsskolas izglītības iestādes un 10 vispārizglītojošo skolu pirmsskolas grupas. Izglītības iestāžu pārstāvji, skolēni un viņu skolotāji, pirmsskolas pedagogi sanāks kopā noslēguma pasākumā un iepazīsies ar labākajiem projekta konkursos veidotajiem radošajiem darbiem. Pasākumā tiks sveiktas aktīvākās skolas un pirmsskolas izglītības iestādes.

Šajā mācību gadā, projekta ietvaros, skolēni iesaistījās dažādos radošajos konkursos: zīmēja tradicionālo "ZAAO pastkarti" un komiksus par atkritumiem, veidoja vides spēles konkursā „Galda spēles” un atbildēja uz jautājumiem  konkursā "ZAAO mēneša jautājums", kā arī  iesaistījās šķiroto atkritumu vākšanas akcijā. Konkursu atbalstīja Latvijas Zaļais punkts.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar audzinātājiem veidoja gleznas no izlietotā iepakojuma materiāliem, zīmēja tradicionālo „ZAAO pastkarti” un iesaistījās šķiroto atkritumu vākšanas akcijā.

Projekta noslēguma pasākuma viesus priecēs jaunie mākslinieki no Smiltenes ģimnāzijas.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
No izlietotā iepakojuma tapušas vairāk nekā 60 gleznas
2014-04-24

Bērni no 35 pirmskolas izglītības iestādēm Apes, Alojas, Amatas, Balvu, Burtnieku, Cēsu, Kocēnu, Līgatnes, Limbažu, Mazsalacas, Priekuļu, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Smiltenes, Strenču, Vecpiebalgas novados un Valmieras pilsētā izveidojuši 63 gleznas, izmantojot izlietoto iepakojumu. SIA ZAAO (ZAAO) kā gleznu veidošanas konkursa rīkotāji ir izvērtējuši iesniegtās gleznu fotogrāfijas un to aprakstus, nosakot laureātus.

Šādu konkursu pirmsskolas izglītības iestādēm ZAAO organizēja pirmo gadu, vides projekta „Cilvēks vidē” ietvaros. Paldies bērnudārzu pedagogiem un bērniem par kopīgi ieguldīto darbu, par radošo izdomu un praktisko darbošanos. Gleznu izveidē izmantoti dažādi materiāli, piemēram, plastmasas korķi, polietilēna maisiņi, PET pudeles, vienreizējās lietošanas plastmasas trauki, konfekšu papīri, vecas avīzes, žurnāli, bukleti u.c.

ZAAO ikgadējā projekta „Cilvēks vidē” noslēguma pasākumā š.g. 14.maijā labāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas. Gleznu oriģinālus varēs apskatīt vides projekta noslēguma pasākumā, vēlāk tās būs skatāmas ZAAO birojā Valmierā un citos uzņēmama organizētos pasākumos.

Konkursa laureāti (alfabētiskā secībā):

 • Apes novada PII „Vāverīte”,
 • Balvu PII „Sienāzītis”,
 • Cēsu 5.PII,
 • Limbažu PII „Buratīno”,
 • Kocēnu PII „Auseklītis”,
 • Valmieras 6.PII „Kārliena”
 • Valmieras 6.PII „Kārliena”, struktūrvienība „Pienenīte”,
 • Veselavas PII „Vālodzes”.
Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Noskaidroti fotokonkursa „Mana ģimene EKO laukuma apmeklētāja” laureāti
2014-04-15

Februārī un martā SIA ZAAO (ZAAO), popularizējot atkritumu šķirošanas iespējas un videi draudzīgu rīcību, piedāvāja iedzīvotājiem piedalīties fotokonkursā „Mana ģimene EKO laukuma apmeklētāja”. Konkurss norisinājās 17 EKO laukumos uzņēmuma darbības teritorijā. Kopumā konkursa dalībnieki iesniedza 34 fotogrāfijas, kurās redzami gan paši aktīvie atkritumu šķirotāji, gan viņu četrkājainie draugi un uz EKO laukumiem atnestās, otrreizējai pārstrādei derīgās lietas (lasīt).

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Iedzīvotāju ērtībai - interaktīva šķirošanas sistēmas karte
2014-04-07

Lai iedzīvotājiem atvieglotu publiski pieejamo šķirošas konteineru un šķirošanas laukumu atrašanās vietu noteikšanu, SIA ZAAO (ZAAO) ir izstrādājis interaktīvo šķirošanas sistēmas karti, kura pieejama uzņēma mājas lapā http://www.zaao.lv/

Kartē ir norādītas EKO punktu adreses jeb konteineru pudeļu un burku stiklam, konteineru papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam un PET režģu atrašanās vietas, kā arī šķirošanas laukumu jeb EKO laukumu atrašanās vietas visā ZAAO darbības teritorijā. Ziemeļvidzemē, Malienas un Pierīgas reģionā, kur atkritumu apsaimniekošanu nodrošina ZAAO, šobrīd pieejami 446 konteineri stikla iepakojumam, 528 konteineri papīram, PET pudelēm, polietilēnam un metālam, 176 PET režģi un 17 EKO laukumi. Minētā ir publiski pieejama infrastruktūra, kura regulāri tiek pilnveidota, šķirošanas konteineru un laukumu skaits pēc pašvaldību pieteikumiem periodiski palielināsies. Šķirošanas konteinerus ZAAO tukšo bez maksas.

Atgādinām, ka konteinerā stiklam drīkst mest visa veida stikla pudeles un burkas, stikla iepakojuma lauskas. Metāla gredzeni, riņķi un etiķetes nav jānoņem. Burkas un pudeles nedrīkst būt ar pārtikas un ķīmisko atkritumu piejaukumu. Šajā konteinerā nedrīkst izmest logu, durvju, automašīnu logu stiklu, spoguļus un traukus.

Konteinerā papīram, PET pudelēm, polietilēnam un metālam drīkst mestbiroja papīru, žurnālus, grāmatas, kartonu, pārtikas dzērienu pakas, polietilēna plēves, plastmasas kannas, pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumu, pie nosacījuma, ja tās ir tukšas, un plastmasas pārtikas dzērienu pudeles (PET pudeles) ar visiem korķiem un etiķetēm, tās ir jāsaplacina. Konteinerā drīkst iemest arī visa veida metāla iepakojumus un priekšmetus - skārda bundžas, konservu kārbas, metāla korķus un vāciņus utt. Šajā konteinerā nedrīkst mest vienreizējas lietošanas traukus, papīra dvieļus, salvetes, konfekšu, čipsu un saldējuma iepakojumus, kā arī plastmasas rotaļlietas, eļļas, kečupa pudeles, tekstila izstrādājumus un citus sadzīves atkritumus.

PET režģi paredzēti saplacinātām plastmasas dzērienu pudelēm.

EKO laukumos bez maksas pieņem papīru, kartonu, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumu, pudeļu un burku stiklu, logu stiklu, sadzīves metāla priekšmetus, sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī sadzīvē radušos bīstamos atkritumus. Par samaksu privātpersonas vairākos EKO laukumos var nodot dažāda veida nestandarta atkritumus - lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Notikusi ZAAO dalībnieku kopsapulce
2014-03-31

Piektdien, 28.martā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā notika SIA „ZAAO” (ZAAO) dalībnieku kopsapulce, kurā uzņēmums informēja par 2013.gadā paveikto un nākamajā darbības periodā plānoto.

ZAAO vadība pašvaldību pārstāvjus iepazīstināja ar pagājušā gada darbības rezultātiem un apsprieda Ziemeļvidzemes reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu 2014.-2020.gadam. Sanāksmē notika arī projekta „Ziemeļvidzemes reģiona notekūdeņu dūņu apstrādes infrastruktūras izveide” prezentācija un ZAAO meitas uzņēmuma „ZAAO Enerģija” darbības pārskata izklāsts. Kopsapulces laikā apstiprināts atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma 2013.gada pārskats,kopā ar pašvaldības pārstāvjiem apspriesti 2014.gadā plānotie lielākie projekti un nozares aktualitātes.

Uzziņai: ZAAO ir pašvaldību uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes. Uzņēmums apkalpo 28 pašvaldības, aptverot piekto daļu Latvijas teritorijas.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju bezmaksas savākšanas akcija
2014-02-28

Tuvojoties pavasarim lauksaimniekiem aktuāls kļūst jautājums – kur likt skābbarības sagatavošanā izlietotās ruļļu un bedru plēves. Tās noteikti nedrīkst dedzināt, lai neradītu iespējamību bīstamu ķīmisku savienojumu nonākšanai gaisā vai ūdenī, plēves nedrīkst arī aprakt, jo tā praktiski nesadalās. Plēves likt sadzīves atkritumu konteinerā izmaksā dārgi, turklāt tām tur nav jānonāk, jo konkrētais atkritumu veids ir izmantojams kā otrreizēja izejviela.

SIA „ZAAO” (ZAAO) piedāvā risināt jautājumu savācot minēto materiālu no saimniecībām, lai to sagatavotu otrreizējai pārstrādei. Pakalpojums bez maksas tiek sniegts Ziemeļvidzemē, kā arī Balvu, Baltinavas, Viļakas, Rugāju novados.

Lai novērstu vides piesārņošanu, ZAAO aicina uzkrātās skābbarības ruļļu plēves vai pārklājamās plēves skābbarības bedrēm, izlietoto polipropilēna minerālmēslu Big-Bag maisus un plastmasas kannas vai mucas (PEHD, HDPE) savākt vienuviet. No plēvēm noteikti jāizņem šņores vai sieti (pretējā gadījumā šie atkritumi tiks uzskatīti par lielgabarīta atkritumiem un tiks savākti par maksu, kas ir 21.34 EUR/m3+pnv jeb 15 Ls/m3+pvn). Plastmasas kannas vai mucas ir jāizskalo un tām jānoskrūvē korķi. Izlietotās, atšķirotās un notīrītās plēves jāsaliek kaudzēs tā, lai ZAAO atkritumu savākšanas mašīna varētu piebraukt pie kaudzes no sāniem un netraucēti ar kausu iekraut kravas kastē.

Lūgums lauksaimniekiem plēvju savākšanu pieteikt līdz 31.maijam pie ZAAO speciālistiem pa tālruni 26132288 vai 64281250, nosaucot aptuveno apjomu kubikmetros vai ruļļu skaitu. ZAAO pēc pieprasījuma izsniedz arī pakalpojuma saņemšanas apliecinājumu – izziņu par savākto atkritumu veidu un apjomu.

Atgādinām, ka 2013.gadā pakalpojumu izmantoja 77 klienti, sagatavošanai pārstrādei nododot 712 m3 plēves.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Noskaidroti konkursa „ZAAO pastkarte” uzvarētāji
2014-01-24

Noslēgusies SIA ZAAO (ZAAO) vides projekta „Cilvēks vidē” ietvaros organizētā konkursa „ZAAO pastkarte” darbu vērtēšana. Kopā iesūtīti vairāk kā 320 zīmējumi no skolām un pirmskolas izglītības iestādēm. Iesūtītos zīmējumos bērni akcentējuši tēmas SIA "ZAAO" 15 gadu jubileja, sakopta vide, videi draudzīga atkritumu apsaimniekošana. Paldies pedagogiem, kuri mudināja bērnus piedalīties konkursā!

Konkursa laureāti skolu grupā:

 1. Līga Baltiņa no Rūjienas novada Vilpulkas sākumskolas,
 2. Rēzija Šķestere no Pārgaujas novada Straupes pamatskolas,
 3. Krista Aršānova no Valkas novada Kārķu pamatskolas,
 4. Samanta Keiša no Valkas novada Vijciema pamatskolas,
 5. Rauls Vaļģis no Valkas novada Ērģemes pamatskolas,
 6. Stella Ote no Smiltenes novada Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas.

Konkursa laureāti pirmskolas izglītības iestāžu (PII) grupā:

 1. Emīlija Veinberga no Limbažu novada Limbažu pilsētas 3.PII „Spārīte”,
 2. Ilze Krastiņa no Cēsu novada Cēsu pilsētas 3.PII,
 3. Patrīcija Ozoliņa no Priekuļu novada PII „Mežmaliņa”,
 4. Diāna Žagota no Kocēnu novada PII „Cielaviņa”,
 5. Alise Zariņa no Smiltenes novada Smiltenes pilsētas PII „Pīlādzītis”,
 6. Katrīna Grote no Mazsalacas novada Mazsalacas pilsētas PII.

ZAAO vides izglītības speciāliste Ieva Veģere: „Konkursu „ZAAO pastkarte” organizējam no gada uz gadu un ir liels prieks par atsaucību un jaunām idejām radošajā izpildījumā. ZAAO ikgadējā projekta „Cilvēks vidē” noslēguma pasākumā mācību gada beigās labāko darbu autoriem pasniegsim pārsteiguma balvas.”

Konkursa uzvarētāju zīmējumi aplūkojami ZAAO mājas lapā www.zaao.lv sadaļā – Sabiedrības izglītošana.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Ziemeļvidzemē izbūvēs notekūdeņu dūņu apstrādes iekārtu
2014-01-23

Ir parakstīts līgums starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un SIA ZAAO (ZAAO) par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu un Kohēzijas fonda līdzfinansējuma piešķiršanu, lai izveidotu Ziemeļvidzemes reģiona notekūdeņu dūņu apstrādes infrastruktūru Pārgaujas novadā reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”.

Minētā infrastruktūra nodrošinās Ziemeļvidzemes reģiona komunālo un ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu radīto dūņu centralizētu apstrādi atbilstošu vides normatīvo aktu prasībām. Projekta īstenošanas rezultātā tiks nodrošināta Ziemeļvidzemes reģiona 22 pašvaldību (Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Krimuldas, Līgatnes, Limbažu, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Salacgrīvas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Vecpiebalgas novadi, Valmieras pilsēta) radīto notekūdeņu dūņu apstrādes kapacitāte ar jaudu ap 1800 tonnas notekūdeņu dūņu gadā, samazinot bioloģiski noārdāmo atkritumu noglabāšanas daudzumu par aptuveni 400 tonnām gadā.

Projekts tiks īstenots līdz 2015.gada 1.jūnijam. Tā kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 2 043 443,81. Kohēzijas fonda līdzfinansējums, kuru saņems ZAAO projekta īstenošanai ir 50% no attiecināmajām izmaksām jeb EUR 1 021 721,90.

Pēc projekta realizēšanas, jaunās infrastruktūras apsaimniekošanai tiks izveidotas 3 jaunas darbavietas – iekārtu ekspluatācijas inženierim, ražošanas procesa inženierim un traktortehnikas vadītājam.

Atgādinām, ka poligons „Daibe” darbojas kopš 2004.gada novembra, kurā atbilstoši Eiropas Savienības un Latvijas Republikas likumdošanas prasībām notiek atkritumu apstrāde un sagatavošana noglabāšanai, šķiroto atkritumu sagatavošana nodošanai pārstrādei, bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšana, infiltrāta apsaimniekošana, biogāzes apsaimniekošana un elektrības ražošana, kā arī sabiedrības izglītošanas pasākumi.

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO interešu izglītības programmu apgūst ar ieinteresētību
2014-01-17

SIA ZAAO (ZAAO) apkopojusi dalībnieku skaitu interešu izglītības programmā vides izglītībā, kura tiek realizēta poligonā „Daibe”. Savas zināšanas vides jautājumos 2013./2014. mācību gada pirmajā semestrī papildinājušas 10 skolēnu grupas.

Sertifikātus, kā apliecinājumu jauniegūtajām zināšanām, saņēmušas Katvaru internātpamatskolas, Skujenes pamatskolas, Vidrižu pamatskolas, Straupes pamatskolas, Viļakas ģimnāzijas, Lādezera pamatskolas, Rūjienas vidusskolas, Taurenes pamatskolas, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas, Smiltenes Centra vidusskolas klašu grupas.

Pavasara semestrim apmācībai jau pieteikušās vairākas citas izglītības iestāžu grupas. 2012./2013. mācību gadā, kad programma tika realizēta pirmo reizi, zināšanas par vides jautājumiem sniegtas kopā 32 grupām.

ZAAO pateicas par atbalstu interešu izglītības programmas realizācijā pašvaldībām, kuras palīdz risināt transporta jautājumu skolēnu nokļūšanai līdz poligonam „Daibe”.

Interešu izglītības programmas mācību saturs ir veidots balstoties uz dabas zinību priekšmetos ietverto saturu, kas aptver ZAAO darba jomu. Mācību programma nodrošina padziļinātas zināšanas par dabas sistēmām un procesiem, kā arī cilvēka un vides mijiedarbību. Programmas mācību satura izklāsts balstīts uz praktisku iemaņu apguvi un pētniecisko prasmju pilnveidošanu. Programmā piedāvātas četras tēmas, katrai tēmai paredzētas trīs mācību stundas. Tēmas un tēmu saturs diferencēts atbilstoši klašu grupām. Piedāvātās tēmas: Cilvēka un vides mijiedarbība, vides piesārņojums; Resursi, enerģijas avoti; Atkritumu veidi, „ Nulles atkritumu koncepts”; Atkritumu apsaimniekošanas veidi.

Uzziņai: ZAAO 2012.gada oktobrī no Pārgaujas novada pašvaldības saņēma licenci par interešu izglītības programmas realizēšanu vides izglītībā reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Ziemeļvidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2014.-2020.gadam nodots apstiprināšanai pašvaldībām
2014-01-17

SIA „ZAAO” (ZAAO) informē, ka Ziemeļvidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2014.-2020.gadam (ZRAAP) ir izstrādāts un nosūtīts apstiprināšanai pašvaldībām. Plāns sagatavots atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 12.jūlija noteikumiem Nr. 564 „Noteikumi par atkritumu apsaimniekošanas valsts un reģionālajiem plāniem un atkritumu rašanās novērtēšanas valsts programmu”.

ZRAAP izstrāde ilga aptuveni gadu. Pagājušā gada martā, ZAAO dalībnieku sapulcē pašvaldību pārstāvjiem tika prezentēts ZRAAP projekts un mērķi. Pašvaldību pārstāvji tika aicināti aktīvi piedalīties plāna sagatavošanā. Plāna izstrādes laikā veikta arī pašvaldību aptauja un izteiktie priekšlikumi ir iestrādāti plānā. Pagājušā gada aprīlī ZRAAP tika nodots sabiedriskai apspriešanai, kur saņemtie ieteikumi daļēji ņemti vērā un iestrādāti plānā. Plāna izstrādes laikā tika veikts arī Ietekmes uz vidi novērtējums.

SIA „ZAAO”, kas ir visu Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību uzņēmums, ZRAAP izstrādi veica pēc pašvaldību deleģējuma. ZRAAP izstrāde veikta pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta apstiprināto Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2013.-2020.gadam. Ziemeļvidzeme ir pirmais reģions, kurš izstrādājis reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu nākamajam periodam.

Dokuments elektroniskā formātā pieejams ZAAO mājas lapā sadaļā Attīstības plānošanas dokumenti. http://www.zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/attistibas_planosanas_dokumenti/

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Koki mežā, nafta dzīlēs
2014-01-13

Ir apkopoti 2013./2014.mācību gada pirmā semestra rezultāti SIA ZAAO (ZAAO) konkursā skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm „Šķiroto atkritumu akcija”. Kopā savāktas jau 73 tonnas izlietotā papīra un 20 m3 PET pudeļu, kas apliecina, ka izmantojot savāktās otrreizējās izejvielas, nebūs jānocērt ap 1000 koku un jāiegūst ap 500 litriem naftas.

Aktīvākās izglītības iestādes skolu grupā bijušas Valmieras Pārgaujas sākumskola, Valmieras sākumskola un Valmieras Viestura vidusskola, savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu grupā Valkas PII „Pasaciņa”, Strenču PII „Minkāns” un Krimuldas PII „Krimulda”. Šajā mācību gadā konkursā iesaistījušās 54 skolas un 33 pirmsskolas izglītība iestādes.

Konkurss turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Skolas un pirmsskolas izglītības iestādes par katru savākto tonnu papīra vai katriem 10 kubikmetriem PET pudeļu saņems dāvanu karti 7.11 euro jeb 5 latu vērtībā, kuru varēs izmantot kancelejas preču iegādei. Papildus tam, katras konkursā pārstāvētās iestādes aktīvākais dalībnieks saņems pārsteiguma balvu. Skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, kuras konkursā piedalīsies visaktīvāk, būs iespēja doties apmaksātā vides mācību ekskursijā.

Konkursu „Šķiroto atkritumu akcija” atbalsta Latvijas Zaļais punkts.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO uzsver: arī svinot var šķirot!
2013-12-27

SIA ZAAO (ZAAO) vēl laimīgu Jauno 2014.gadu un aicina ikvienu rīkoties, lai svētku svinēšanas vietās nerastos pārblīvēti sadzīves atkritumu konteineri un piegružota apkārtne.

Dabas saudzēšanai un savu finanšu resursu taupīšanai ir jāveic dažas pavisam vienkāršas darbības – tukšās pudeles, iesaiņojuma papīri, kārbas, lentas, saldumu iepakojumi u.c. pēc svētkiem vairs nevajadzīgas lietas ir jāsašķiro un jāizmet attiecīgajā atkritumu konteinerā.

ZAAO atgādina, ka uzņēmuma darbības teritorijā Ziemeļvidzemē un Malienas reģionā ir pieejami konteineri šķirotiem atkritumiem – papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam, pudeļu un burku stiklam!

Un varbūt ne viss ir jāizmet, kādam iespējams tas vēl var noderēt kā otrreizēja izejviela.

Lai mums visiem izdodas saudzēt Latvijas dabu!

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Bērnu zīmētā ZAAO ziemas apsveikuma pastkarte izvēlēta
2013-12-27

SIA ZAAO (ZAAO) kolektīvs, kā ik gadu, izvēlējies interesantāko zīmējumu konkursā „ZAAO pastkarte – ziemas motīvs”. Izvērtējot 170 iesniegtos darbus, izvēlēts zīmējums ar aplikācijām, no kura tapis uzņēmuma apsveikums Ziemassvētkos. Paldies Lindai Kurpniecei no Drabešu internātpamatskolas 4.klases un viņas skolotājai Ievai Birkenbergai par rūpīgi izstrādāto konkursa darbu, kurā zem skaisti rotātas egles rindojas dāvanu kastes, rotātas ar krāsainām lentēm.

Mazā māksliniece un viņas skolotāja godināta skolas Ziemassvētku pasākumā, dāvinot saldas un praktiskas lietas no ZAAO kolektīva.

Atgādinām, ka jau vairākus gadus projekta „Cilvēks vidē” ietvaros tiek piedāvāts radošais konkurss pirmsskolas un skolas vecuma bērniem „ZAAO pastkarte”. Tajā bērniem ir iespēja parādīt savu radošo iztēli, izveidojot pastkarti - interesantu zīmējumu, par tēmām – Ziemassvētki, vides aizsardzība un videi draudzīga atkritumu apsaimniekošana.

Darbu, kuri iesniegti par tēmu vides aizsardzība un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu, izvērtēšana turpinās, lai apbalvotu vēl vairākus bērnus. Rezultāti tiks paziņoti janvāra beigās.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO atkritumu izvešanas kalendāri 2014.gadam ceļā pie klientiem
2013-11-25

SIA ZAAO (ZAAO) ir sākusi izsūtīt klientiem nākamā gada atkritumu izvešanas kalendārus gan sadzīves, gan šķiroto atkritumu konteineru tukšošanai, kā arī informāciju par plānotajiem maksājumiem jeb aprēķinu privātpersonām.

2014.gada sadzīves atkritumu izvešanas kalendāram otrā pusē atrodama informācija veiksmīgai sadarbībai – grafiku maiņas iespējas, izmaiņu pieteikšana līgumā, SMS pakalpojumu piedāvājums, elektroniskā klientu pašapkalpošanās norēķinu sistēma. Izskaidroti arī jaunā zvanu centra darbības principi, kas izveidots, lai nodrošinātu zvana savienojumu ar kompetentāko speciālistu klientu interesējošajā jautājumā. Šķirotu atkritumu izvešanas kalendāra aizmugurē izvietota informācija, kas ļauj precīzi izprast, kādi atkritumi ir nododami otrreizējai pārstrādei un cik daudz dažādu iespēju ZAAO piedāvā bezmaksas šķiroto atkritumu veidu savākšanai.

ZAAO īpaši akcentē, ka nevar solīt precīzu pulksteņa laiku katra konteinera tukšošanai, jo grafiku var ietekmēt dažādi apstākļi, tostarp atkritumu daudzums katrā adresē, ceļu stāvoklis, nokrišņi. Tomēr, pasūtot bezmaksas SMS pakalpojumu, klients vienmēr būs drošs, ka neaizmirsīs atkritumu konteineru tukšošanas dienu, jo iepriekšējā dienā saņems atgādinājumu mobilajā tālrunī. Konteineru tukšošanas dienā jānodrošina to atrašanās pie brīvi piebraucama ceļa vai ielas malā ārpus slēgtām teritorijām ne vēlāk kā plkst.8.00.

Reizē ar kalendāru klientiem tiek sūtīts aprēķins jeb informācija par veicamajiem maksājumiem, atsevišķi izdalot summu par saņemtajiem pakalpojumiem 2013.gadā, kā arī plānoto maksu par pakalpojumiem 2014.gadā. Aprēķini veikti ņemot vērā abpusēji saskaņotu atkritumu konteinera tukšošanas grafiku. Klientus, kuri nav pilnībā norēķinājušies par ZAAO 2013.gadā sniegtajiem pakalpojumiem, aicinām to izdarīt līdz 2014.gada 15.janvārim, pretējā gadījumā ar 2014.gada 1.februāri uzņēmums pārtrauks pakalpojumi sniegšanu līdz parādsaistību nomaksai.

Būtiski, ka ZAAO aicina klientus izvērtēt iespēju atteikties no papīra formāta informācijas saņemšanas pa pastu, lai taupītu dabas resursus un tā vietā izmantot vairāku tūkstošu klientu jau gadiem izmantoto klientu pašapkalpošanās sistēmu, kura darbojas caur uzņēmuma mājas lapu http://www.zaao.lv/. Izmantojot minēto sistēmu klients jebkurā laikā var piekļūt saviem datiem – saņemto pakalpojumu sarakstam, norēķinu stāvoklim, konteineru tukšošanas grafikam, kā arī veikt maksājumus.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Testa režīmā sāk darboties ZAAO zvanu centrs
2013-11-25

Šodien darbu testa režīmā sāk SIA ZAAO (ZAAO) zvanu centrs, kas izveidots, lai nodrošinātu zvana savienojumu ar kompetentāko speciālistu klientu interesējošajā jautājumā. Zvanot uz tālruņa numuru 64281250 un sekojot instrukcijām, jāspiež telefona aparāta taustiņi atkarībā no interesējošā jautājuma.

Sazvanot ZAAO biroju, klients dzirdēs pirmo informatīvo audio rullīti, kurā balss informēs par trim jautājumu grupām. Interesējoties par pakalpojumiem un spiežot taustiņu NR1, atskanēs otrais audio rullītis, piedāvājot jau četras konkrētākas izvēles:

 1. spiežot taustiņu NR. 1, ZAAO speciālists konsultēs par līguma slēgšanu vai atkritumu izvešanas grafika maiņu,
 2. spiežot taustiņu NR. 2, saņemsiet atbildes par sadzīves atkritumu izvešanu,
 3. spiežot taustiņu NR. 3, varēsiet pieteikt būvgružu, lielgabarīta, zaļo vai citu nestandarta atkritumu izvešanu,
 4. spiežot taustiņu NR. 4, saņemsiet atbildes par šķiroto atkritumu izvešanu un nolietotas elektrotehnikas savākšanu.

Pēc pirmā audio rullīša atskanēšanas pirmajā solī, nospiežot taustiņu NR2, saņemsiet informāciju par norēķinu stāvokli un veicamajiem maksājumiem, tai skaitā elektroniskajā norēķinu sistēmā.

Pēc pirmā audio rullīša atskanēšanas pirmajā solī, nospiežot taustiņu NR3, jūs konsultēs par vides izglītības aktivitātēm un citos uzņēmuma darbības jautājumos.

Ja visas līnijas konkrētajā brīdī būs aizņemtas, zvanītājs izdzirdēs paziņojumu, ka viņa kontakti tiek reģistrēti un ZAAO speciālisti atzvanīs tuvākajā laikā.

Pēc darba laika beigām un brīvdienās klientiem, tāpat kā līdz šim, savus jautājumus iespējams ierunāt automātiskajā atbildētājā, atbildes saņemot tuvākajās biroja darba stundās.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste

Nodots ekspluatācijā pievadceļš uz poligonu „Daibe”
2013-11-22

Ir pabeigta pievadceļa uz poligonu „Daibe” rekonstrukcija. Pēc SIA „ZAAO” pasūtījuma SIA „Limbažu ceļi” veica pievadceļa uz poligonu „Daibe” rekonstrukciju, noasfaltējot ceļu gandrīz 3 kilometru garumā.

Ceļa noasfaltēšana nodrošina videi draudzīgu atkritumu transportēšanu uz poligonu un poligona darbības nodrošināšanai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu, tostarp samazinot ikdienas izmaksas ceļa uzturēšanai.

Ceļa rekonstrukcija notika Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītā projekta „Ziemeļvidzemes reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta IV kārta” ietvaros. Ceļa rekonstrukcijas izmaksas ir Ls 491 599,63, no kā ES atbalsts - 85% no attiecināmām izmaksām. Būvniecības uzraudzību veica SIA „Būvju profesionālā uzraudzība”.

Uzziņai: poligons „Daibe” ir iežogota un apsargāta teritorija, kurā notiek atkritumu apstrāde un kontrolēta apglabāšana atbilstoši Eiropas Savienības un Latvijas Republikas likumdošanas prasībām. Poligons darbojas kopš 2004.gada novembra, tajā notiek atkritumu apstrāde un sagatavošana noglabāšanai, šķiroto atkritumu sagatavošana nodošanai pārstrādei, bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšana, infiltrāta apsaimniekošana, biogāzes apsaimniekošana un elektrības ražošana, kā arī sabiedrības izglītošanas pasākumi.

PROJEKTU „ZIEMEĻVIDZEMES REĢIONA SADZĪVES ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANAS PROJEKTA IV KĀRTA” LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA.

FINANSĒJUMA SAŅĒMĒJS ŠĪ PROJEKTA IETVAROS IR SIA „ZAAO”

PROJEKTA ADMINISTRATĪVĀS, FINANŠU UN TEHNISKĀS VADĪBAS UZRAUDZĪBU NODROŠINA LR VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA.

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO aicina izvērtēt sniegtos pakalpojumus
2013-11-22

SIA ZAAO (ZAAO) ikdienā cenšas nodrošināt kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanu un klientu servisu. Lai uzzinātu vērtējumu uzņēmuma darbībai un sniegtajiem pakalpojumiem, aicinām klientus paust savu vērtējumu, aizpildot ikgadējo ZAAO klientu aptaujas anketu.

ZAAO ir svarīgs klientu viedoklis, lai attīstītu vēl sekmīgāku uzņēmuma darbību. Uzņēmuma vadība vēlas izzināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu saņēmēju viedokli par līdzšinējo sadarbību un pakalpojumu veidiem sākot no šķiroto atkritumu savākšanas sistēmas un citu atkritumu veidu savākšanas nodrošināšanas, līdz pat SMS pakalpojumiem un ekskursiju piedāvājumam poligonā „Daibe”. Labprāt saņemtu arī ieteikumus turpmākai vēl sekmīgākai sadarbībai.

Aptaujas anketu katrs ZAAO klients jau tuvākajā laikā saņems pa pastu kopā ar 2014.gada atkritumu izvešanas kalendāru. Aizpildītās anketas līdz 2014.gada 1.februārim aicinām atnest uz ZAAO birojiem Valmierā, Cēsīs, Saulkrastos, Limbažos, Balvos vai 17 EKO laukumiem visā darbības teritorijā, nosūtīt pa pastu (SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV4201) vai faksu + 64281251 vai atdot atkritumu savācējmašīnu šoferiem. Ērti aptaujas anketu iespējams aizpildīt elektroniski uzņēmuma mājas lapā http://www.zaao.lv/.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Trešdien, 20.novembrī aprit 15 gadi kopš atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA ZAAO (ZAAO) darbības uzsākšanas
2013-11-21

Jau no ZAAO dibināšanas brīža daudz domāts un strādāts pie kvalitatīvas atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanas un klientiem ērtas apkalpošanas sistēmas izveides reģionā.

1998.gadā 81 reģiona pašvaldībām vienojoties tika izveidota Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija, gadu gaitā attīstīta ne tikai sadzīves, bet arī šķiroto atkritumu savākšanas sistēma, rūpējoties par vidi, cenšoties noglabāt pēc iespējas mazāk atkritumu, meklējot veidus, kā nodot vairākus atkritumu veidus otrreizējai pārstrādei.

Klientu serviss nepārtraukti tiek uzlabots, ir izveidota elektroniska norēķinu sistēma internetā, piedāvāts SMS pakalpojums, no 1.decembra darbu uzsāks zvanu centrs. Klientu ērtībai šobrīd jau lielākā daļa reģionālo biroju apvienoti ar EKO laukumiem, lai klienti atbildes uz saviem jautājumiem saņemtu tuvāk mājai un sev izdevīgā laikā.

Būtisks veikums ir 2004.gadā izveidotais cieto atkritumu savākšanas poligons „Daibe”, kurš būtībā nodrošina moderna atkritumu apsaimniekošanas centra darbību, ietverot ne tikai atkritumu sagatavošanu un apstrādi pirms noglabāšanas, bet arī otrreiz izmantojamu materiālu sagatavošanu pārstrādei, bioloģiski noārdāmu atkritumu kompostēšanu, infiltrāta un biogāzes apsaimniekošanu, elektroenerģijas ražošanu, kā arī sertificētas vides izglītības programmas realizēšanu.

Šodien plkst.13.00 Valmieras muzeja telpās ZAAO darbības reģiona pašvaldību informatīvo izdevumu veidotāji, mājas lapu redaktori, kā arī nacionālie un reģionālie mediji tiek aicināti uz tikšanos ar ZAAO pārstāvjiem, lai uzdotu sev interesējošus un precizējošus jautājumus par uzņēmuma līdzšinējo darbību un iecerēm nākotnē.

Atgādinām, ka šodien pēdējo dienu Valmieras muzejā, Pilskalna ielā 2, apskatāma ZAAO 15 gadiem veltīta izstāde „Zaudētais mantojums”, kurā galvenais akcents likts uz atkritumos izmestām lietām, kuras ZAAO darbinieki saglabājuši kā vēstures liecības.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Ekoloģisko ķirbju raža izvērtēta
2013-10-18

Ceturtdien, 17.oktobrī Valmieras muzeja dārzā pulcējās SIA „ZAAO” konkursa „Ekoloģiskais ķirbis 3” dalībnieki. Pasākumu apmeklēja ap 150 bērni no 14 pirmskolas izglītības iestādēm Ziemeļvidzemē.
Pasākuma laikā tika mērīti un svērti pirmsskolnieku līdzi atnestie ķirbji, noskaidrojot lielāko un mazāko ķirbju audzētāji. Šogad lielākais ķirbis „Brālītis Gudrinieks” svēra 40,85 kg un to izaudzējuši Alojas PII „Auseklītis” bērniem. Savukārt izmēros raženākais ķirbis ar apkārtmēru 170 cm izaudzēts Limbažu novada Ozolaines PII.

ZAAO konkursa dalībniekiem par ķirbju augšanas izzināšanu dāvināja košumkrūmus, ko stādīt bērnu dārzu pagalmos, veselīgus saldumus - ķirbju našķus un pateicības rakstus. Savukārt raženo ķirbju audzētāji tika pie jaunām lāpstām, kas būs noderīgas turpmākos dārza darbos.

Paldies „Liepziedi un Rozmarīns” radošai grupai par sagatavotām garšīgām ķirbju pankūkām un siltu zāļu tēju, kas sildīja dalībniekus pasākuma laikā. Noslēguma izskaņā pasākuma dalībnieki devās apskatīt ZAAO 15 gadiem veltīto izstādi „Zaudētais mantojums”, kura atrodas muzeja Pilskalna ēkā.

Paldies par dalību konkursā:

Alojas pilsētas PII Auseklītis, Limbažu pilsētas 1. PII "Buratīno", Limbažu pilsētas 3.PII "Spārīte", Ozolaines PII, Umurgas PII "Zīļuks", Naukšēnu vidusskolas PII grupa, Stalbes vidusskola, struktūrvienība Raiskuma pamatskolas PII grupa, Liepas PII "Saulīte", Jāņmuižas PII, Smiltenes PII "Pīlādzītis", Kocēnu PII "Auseklītis, Valmieras pilsētas 5.PII "Vālodzīte", Valmieras pilsētas 6. PII „Kārliena” struktūrvienība „Pienenīte”, Valkas PII „Pasaciņa”, Gaujienas PII „Taurenītis”, Salacgrīvas „Vilnītis”, Svētciema filiāle.

Atgādinām, ka kopš maija mēneša konkursa dalībnieki audzēja ķirbjus, vērojot to augšanas ciklu. Pedagogi kopā ar bērniem izveidojuši foto galerijas, kurās hronoloģiskā secībā parādīts ķirbja augšanas process – ķirbis dīgst, aug, zied, ir noziedējis, ķirbis mazulis, ķirbis izaudzis, ķirbja un tā dēsta atliekas komposta kaudzē.

Bilžu galerija skatāma ZAAO mājas lapā sadaļā par SIA „ZAAO”, mēs fotogrāfijās. http://zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/mes_fotografijas/.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Valmierā pulcēsies ekoloģisko ķirbju audzētāji
2013-10-17

Ceturtdien, 17.oktobrī plkst. 13.00 Valmieras muzeja dārzā pulcēsies SIA „ZAAO” konkursa „Ekoloģiskais ķirbis 3” dalībnieki. 20 pirmskolas izglītības iestādes, kas iesaistījās konkursā, kopīgi svinēs ķirbja svētkus.
Pasākuma laikā tiks mērīti un svēri pirmsskolnieku līdzi atnestie ķirbji, noskaidrojot lielāko un mazāko ķirbju audzētājus. Konkursa dalībniekiem tiks pasniegti pateicības raksti un dažādas balvas.

Pasākuma dalībnieki baudīs arī „Liepziedi un Rozmarīns” sagatavotās ķirbju pankūkas un zāļu tēju. Interesenti varēs apskatīt ZAAO 15 gadiem veltīto izstādi „Zaudētais mantojums”, kura atrodas muzeja Pilskalna ēkā.

Uzziņai: kopš maija mēneša konkursa dalībnieki audzēja ķirbjus, vērojot to augšanas ciklu. Pedagogi kopā ar bērniem izveidojuši foto galerijas, kurās hronoloģiskā secībā parādīts ķirbja augšanas process – ķirbis dīgst, aug, zied, ir noziedējis, ķirbis mazulis, ķirbis izaudzis, ķirbja un tā dēsta atliekas komposta kaudzē.

Bilžu galerija skatāma ZAAO mājas lapā sadaļā par SIA „ZAAO”, mēs fotogrāfijās. http://zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/mes_fotografijas/.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Notikusi ZRAAP 2014.-2020.gadam apspriešanas sanāksme
2013-10-15

Pirmdien, 14.oktobrī poligonā „Daibe” Pārgaujas novadā notika Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2014.-2020.gadam apspriešanas sanāksme.

Klātesot Ziemeļvidzemes pašvaldību pārstāvjiem, Latvijas atkritumu saimniecības asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Valsts vides dienesta un citu ieinteresēto institūciju speciālistiem tika izdiskutēti sabiedriskās apspriešanas laikā iesniegtie priekšlikumi plāna projekta uzlabošanai.

Sanāksmes laikā uzteikta plāna rakstīšanas iniciatīva, jo Ziemeļvidzeme ir pirmais reģions, kurš izstrādājis reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu.

Plānā ir paredzēts ieviest Eiropas Komisijas noteiktās prioritātes, piemēram, atkritumu dalītās vākšanas sistēmas tālāko attīstību, veicinot sabiedrības vides apziņu un izpratni par atkritumiem kā resursiem, kā arī poligona I kārtas krātuves rekultivāciju, tāpat iesaistīšanos valsts sadzīves bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmā un veikt citas būtiskas darbības.

Turpmākajās nedēļās tiks ieviesti pēdējie plāna uzlabojumi, tālāk nododot plānu pašvaldību domēm apstiprināšanai. Gala lēmums plāna rīcībspējai jāpieņem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Uzziņai: SIA „ZAAO”, kas ir visu Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību uzņēmums, pēc pašvaldību deleģējuma veic Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2014.-2020.gadam izstrādi.Plāna izstrāde notiek pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta apstiprināto Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2013.-2020.gadam (http://polsis.mk.gov.lv/view.do?id=4276).
 Ar ZRAAP darba versiju var iepazīties SIA „ZAAO” mājas lapā - http://www.zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/attistibas_planosanas_dokumenti/.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Vēl dažas dienas var pietiekties ZAAO vides projekta konkursiem
2013-10-04

Turpinās pieteikumu saņemšana dalībai konkursos SIA ZAAO (ZAAO) projekta ”Cilvēks vidē” ietvaros. Pieteikšanās termiņš skolām un pirmskolas izglītības iestādēm ir pagarināts līdz 10. oktobrim.

Pirmajam pieteikumu termiņam noslēdzoties, ir pieteikušās vairāk nekā 50 skolas un 30 bērnudārzi, kā arī 12 vispārizglītojošo skolu pirmskolas grupas.

Šajā mācību gadā skolu audzēkņiem ir iespēja darboties piecos aizraujošos un interesantos konkursos, savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu bērni aicināti iesaistīties trijos konkursos.

Konkursi skolu audzēkņiem: „ZAAO pastkarte”; „ZAAO mēneša jautājums”, „Šķiroto atkritumu akcija”. Šajā gadā divi jauni, radošie konkursi - „Komiksi par atkritumiem” un"Galda spēles".

Konkursi pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem: „ZAAO pastkarte”, „Šķiroto atkritumu akcija”, jaunums - radošais konkurss „ZAAO glezna”.

Jaunieši aicināti piedalīties arī individuālos konkursos un aptaujās sociālajā tīklā draugiem.lv profilā „ZAAO EKO burziņš”. Konkursu uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas.

Aicinām klašu kolektīvus izmantot arī interešu izglītības programmas piedāvātās nodarbības reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”.  Mācību programma izstrādāta, lai atbalstītu skolotājus dabas zinību, sociālo zinību priekšmetu mācīšanā vispārizglītojošās izglītības iestādēs. Programmā piedāvātās tēmas: Cilvēka un vides mijiedarbība, vides piesārņojums; Resursi, enerģijas avoti; Atkritumu veidi un „Nulles atkritumu koncepts”; Atkritumu apsaimniekošanas veidi. Katrai tēmai paredzētas trīs mācību stundas.

ZAAO vides izglītība ir vērsta uz bērnu un jauniešu līdzdalību vides kvalitātes uzlabošanā. Tās mērķis ir piesaistīt bērnu, jauniešu un viņu vecāku uzmanību aktualitātēm atkritumu jomā, veidot izpratni par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu, par atkritumu šķirošanu un dabas resursu saudzēšanu.

Papildus informācija par ZAAO vides izglītības projekta „Cilvēks vidē” konkursa nolikumiem un pieteikšanos atrodama ZAAO mājas lapā http://www.zaao.lv/, sadaļā „Sabiedrības izglītošana”.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Veiksmīgi noticis ZAAO integrētās vadības sistēmas uzraudzības audits
2013-09-30

Piektdien, 27.septembrī SIA ZAAO notika kārtējais integrētās vadības sistēmas uzraudzības audits, ko veica „Bureau Veritas” auditori. Auditēti tika darbinieki ZAAO birojā Valmierā, EKO laukumā, transporta nodaļā un atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”, izzinot procesus arī šķirošanas līnijā un atkritumu priekšapstrādes centrā.

Ikgadējais audits notiek, lai gūtu apliecinājumu, ka ZAAO izveidotā un uzturētā integrētās vadības sistēma atbilst starptautiskā kvalitātes vadības standarta ISO 9001:2009 un vides pārvaldības standarta ISO 14001:2004 prasībām.

Auditori atzina, ka kvalitātes un vides vadības sistēmas tiek uzturētās ļoti labā līmenī. Pozitīvs novērtējums darbinieku apmācības sistēmai, līdz ar ko darbinieki ir zinoši, labi orientējas darbam nepieciešamajos dokumentos un procesos. Uzteikts vides izglītības plānošanas, realizēšanas un izvērtēšanas process. Audits noslēdzies bez auditoru konstatētām neatbilstībām.

Uzziņai: SIA ZAAO bija pirmā atkritumu apsaimniekošanas komercsabiedrība Latvijā, kuras darbībā 2002.gadā izveidota, ieviesta un tiek uzturēta vadības sistēma, kas atbilst starptautiskajiem standartiem LVS EN ISO 9001 un LVS EN ISO 14001.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO izglītības iestādēm piedāvā konkursus par vides tēmu
2013-09-09

SIA ZAAO (ZAAO) aicina skolas un pirmskolas izglītības iestādes iesaistīties radošos, izglītojošos un praktiskos konkursos projekta ”Cilvēks vidē” ietvaros.

Šajā mācību gadā skolu audzēkņiem ir iespēja darboties piecos aizraujošos un interesantos konkursos, savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu bērni aicināti iesaistīties trijos konkursos.

Konkursi skolu audzēkņiem: „ZAAO pastkarte”; „ZAAO mēneša jautājums”, „Šķiroto atkritumu akcija”. Šajā gadā divi jauni, radošie konkursi - „Komiksi par atkritumiem” un"Galda spēles".

Konkursi pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem: „ZAAO pastkarte”, „Šķiroto atkritumu akcija”, jaunums - radošais konkurss „ZAAO glezna”.

Jaunieši aicināti piedalīties arī individuālos konkursos un aptaujās sociālajā tīklā draugiem.lv profilā „ZAAO EKO burziņš”. Konkursu uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas.

ZAAO vides izglītība ir vērsta uz bērnu un jauniešu līdzdalību vides kvalitātes uzlabošanā. Tās mērķis ir piesaistīt bērnu, jauniešu un viņu vecāku uzmanību aktualitātēm atkritumu jomā, veidot izpratni par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu, par atkritumu šķirošanu un dabas resursu saudzēšanu.

Papildus informācija par ZAAO vides izglītības projekta „Cilvēks vidē” konkursa nolikumiem un pieteikšanos atrodama ZAAO mājas lapā http://www.zaao.lv/, sadaļā „Sabiedrības izglītošana”.

SIA „ZAAO” vides projekts „Cilvēks vidē” darbojas jau vairāk nekā desmit gadus. 2012./2013. mācību gadā projektā iesaistījās 75 skolas un 41 pirmsskolas izglītības iestāde.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO aicina apgūt programmu vides izglītībā
2013-09-05

Mācību gadam sākoties, SIA ZAAO (ZAAO) aicina klašu kolektīvus uz interešu izglītības programmas piedāvātām nodarbībām reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”. Bērnu un jauniešu vides izglītības programma vispārizglītojošām skolām interešu izglītībā darbosies otro mācību gadu. Mācību programma izstrādāta, lai atbalstītu skolotājus dabas zinību, sociālo zinību priekšmetu mācīšanā vispārizglītojošās izglītības iestādēs.

Programmā mācību saturs ir veidots, balstoties uz dabas zinību priekšmetos ietverto saturu, kas aptver ZAAO darbības jomu. Mācību programma padziļināti nodrošina zināšanas par dabas sistēmām un procesiem, kā arī cilvēka un vides mijiedarbību. Programmas mācību saturs balstīts uz praktisku iemaņu apguvi un pētniecisko prasmju pilnveidošanu. Programmā piedāvātas četras tēmas: Cilvēka un vides mijiedarbība, vides piesārņojums; Resursi, enerģijas avoti; Atkritumu veidi un „Nulles atkritumu koncepts”; Atkritumu apsaimniekošanas veidi. Katrai tēmai paredzētas trīs mācību stundas.

Programmas īstenošanas vieta: cieto sadzīves atkritumu poligons „Daibe”, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads.

Izglītības iestādēm spēkā ir arī jau esošais piedāvājums - mācību ekskursija, kā mācību forma, kurā iespējams vispārīgi iepazīties ar reģionālā atkritumu apstrādes centra „Daibe” infrastruktūras objektu darbību.

Mācību stundām un ekskursijai pieteikties pa tālr. 29106330.

Uzziņai: ZAAO 2012.gada oktobrī no Pārgaujas novada pašvaldības saņēma licenci par interešu izglītības programmas realizēšanu vides izglītībā reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe”. 2012./2013. mācību gadā piedāvātās nodarbības apguva un sertifikātus saņēma 32 dažāda vecuma klašu grupas.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Izsludināta ietekmes uz vidi stratēģiskā novērtējuma vides pārskata sabiedriskā apspriešana
2013-08-28

SIA ZAAO (ZAAO) nodod sabiedriskai apspriešanai reģionāla līmeņa plānošanas dokumenta projekta „Ziemeļvidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns, 2014.-2020.” ietekmes uz vidi stratēģiskā novērtējuma vides pārskata darba versiju. Process notiek atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.157 „Kārtība, kādā veicams ietekmes uz vidi stratēģiskais novērtējums”.

Dokumenta sabiedriskā apspriešana ilgs no š.g. 27.augusta līdz 5.oktobrim. Pārskata projekts pieejams ZAAO mājas lapā, sadaļā par ZAAO, apakšsadaļā Attīstības plānošanas dokumenti (http://www.zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/attistibas_planosanas_dokumenti/ ). Dokumenta drukas versija pieejama darba dienās ZAAO birojā Valmierā, Rīgas iela 32, iepriekš saskaņojot ierašanos pa tālruni 64281250.

Pārskats ietver plānošanas dokumenta īstenošanas būtiskās ietekmes uz vidi novērtējumu, kā arī esošā stāvokļa aprakstu un iespējamās izmaiņas, ja plānošanas dokuments netiks īstenots.

Atgādinām, ka līdz 17.septembrim notiek pamatdokumenta „Ziemeļvidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns, 2014.-2020.” sabiedriskā apspriešana. Atkritumu apsaimniekošanas plāna projekts pieejams ZAAO mājas lapā, sadaļā par ZAAO, apakšsadaļā Attīstības plānošanas dokumenti (http://www.zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/attistibas_planosanas_dokumenti/), kā arī ZAAO Valmieras birojā.

Atkritumu apsaimniekošanas plānā ir paredzēts ieviest Eiropas Komisijas noteiktās prioritātes, piemēram, atkritumu dalītās vākšanas sistēmas tālāko attīstību, veicinot sabiedrības vides apziņu un izpratni par atkritumiem kā resursiem, kā arī poligona I kārtās krātuve rekultivāciju, tāpat iesaistīšanos valsts sadzīves bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmā un veikt citas būtiskas darbības.

Priekšlikumus juridiskas un fiziskas personas aicinātas iesniegt rakstiski ar norādi par kuru dokumentu tie tiek izteikti, attiecīgi „Priekšlikumi ietekmes uz vidi stratēģiskā novērtējuma vides pārskatam” vai „Priekšlikumi Ziemeļvidzemes reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas plānam” ZAAO birojā Valmierā vai nosūtot pa pastu (adrese: Valmiera, Rīgas iela 32, LV 4201) vai e-pastu zaao@zaao.lv. Juridiskām personām nepieciešams norādīt institūcijas nosaukumu, reģistrācijas numuru, priekšlikumu sniegšanas datumu un kontaktinformāciju, bet fiziskām personām – vārdu, uzvārdu, adresi un datumu. Anonīmi iesniegumi netiks ņemti vērā.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Apskatāma ZAAO 15 gadiem veltīta izstāde
2013-08-13

No 15.augusta Valmieras muzeja ēkā Pilskalna ielā 2 apskatāma izstāde „Zaudētais mantojums”, kas veltīta atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO (ZAAO) 15 gadu jubilejai.

Izstādē iegūstama informācija par ZAAO darbību šodien, atkritumu apsaimniekošanas sistēmu pirms vairākiem gadiem, kā arī nākotnes iecerēm darbības jomas attīstīšanai. Iespējams, uzmanību vispiesaistošākie ekspozīcijā būs neparastie un senie atradumi – atkritumos nonākušie priekšmeti – lampas, skaistumkopšanas priekšmeti, mūzikas instrumenti, TV un citi.

Izstādes ekspozīcija tās darbības laikā līdz 20.novembrim periodiski tiks papildināta un mainīta.

Laipni aicināti apmeklēt izstādi! Apmeklētāju grupas, kas savu ierašanos saskaņos iepriekš muzejā, uzņems ZAAO pārstāvji, sniedzot detalizētu informāciju par izstādē redzamo ekspozīciju, kā arī atbildēs uz jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Skolēnu grupām iespējams organizēt izglītojošas, radošas aktivitātes izstādes apmeklējuma laikā.

Izstāde apskatāma pirmdien – piektdien no plkst. 9.00 līdz 17.00. Pieteikšanās grupām tālr.64307640, 64207635.

SIA „ZAAO” pirmsākumi meklējami 1998.gadā, kad Latvijas atkritumu apsaimniekošanas stratēģijas ieviešanas ietvaros darbu uzsāka projekts „500-”, kas paredzēja būtiskas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas jomā. Kā pilotprojekta teritorija tika izvēlēts Ziemeļvidzemes reģions. Pilotprojekta mērķi bija likvidēt esošās legālās un nelegālās 104 izgāztuves reģionā, izveidot jaunu, mūsdienīgu cieto sadzīves atkritumu poligonu, kā arī ieviest atkritumu savākšanas – apsaimniekošanas sistēmu. Sākotnēji pirms 15 gadiem Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju dibināja četru Vidzemes rajonu pašvaldības (Valmieras, Cēsu, Limbažu, Valkas). Šobrīd uzņēmuma īpašnieces ir 28 pašvaldības. 

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO šķirotos atkritumus tagad vāc arī svētdienās
2013-07-19

Sakarā ar iedzīvotāju aktīvu iesaistīšanos atkritumu šķirošanā, SIA ZAAO (ZAAO) šobrīd maršrutā Dikļi -Mazsalaca- Aloja -Staicele- Salacgrīva-Limbaži šķiroto atkritumu izvešanu veic arī svētdienās.

ZAAO šķiroto atkritumu savākšanas daļas speciāliste Laura Jegorova norāda: „Vasaras sezonā palielinājies šķiroto atkritumu daudzums un līdzšinējais izvešanas biežums darba dienās vairs nebija pietiekams, tāpēc nolēmām izvešanu no publiskajiem EKO punktiem un juridiskajiem klientiem organizēt arī svētdienās”.

Šomēnes pašvaldību saskaņotās publiskās vietās ZAAO arī uzstāda papildus šķirošanas konteinerus, kuri ir aplīmēti ar rakstiskām un vizuālām norādēm pareizai atkritumu šķirošanai.

ZAAO pateicas aktīvajiem atkritumu šķirotājiem un norāda, ka šķirojot atkritumus tiek samazināts sadzīves atkritumu poligonā noglabājamo atkritumu daudzums, saudzēta Latvijas daba, rodas resurss otrreizējām izejvielām, no kurām atkārtoti var ražot jaunas preces un, protams, tā ir iedzīvotāju iespēja samazināt savu rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Veiksmīgi norit pievadceļa būve uz poligonu „Daibe”
2013-07-11

Ir uzsākti būvdarbi, lai sakārtotu pievadceļu uz cieto sadzīves atkritumu poligonu „Daibe” Pārgaujas novadā. Līgums, ko noslēdzis SIA „ZAAO” UN SIA „Limbažu ceļi” par poligona „Daibe” pievadceļa rekonstrukciju, paredz ceļa asfaltēšanu gandrīz 3 kilometru garumā. Ceļa nodošana ekspluatācijā paredzēta š.g. rudenī.

Ceļa noasfaltēšana nodrošinās videi draudzīgu atkritumu transportēšanu uz poligonu, ceļa darbībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu un samazinās ikdienas izmaksas ceļa uzturēšanai.

Ceļa būvniecība notiek Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītā projekta „Ziemeļvidzemes reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta IV kārta” ietvaros, izmaksas plānotas 466 899,63 latu apmērā. ES atbalsts šim mērķim ir 85% no kopējām attiecināmām izmaksām. Būvniecības uzraudzību veiks SIA „Būvju profesionālā uzraudzība”.

Zane Leimane, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Sāksies pievedceļa būvniecība uz poligonu "Daibe"
2013-06-26

SIA „ZAAO” (ZAAO) noslēdzis līgumu ar SIA „Limbažu ceļi” par poligona „Daibe” pievedceļa rekonstrukciju un paredzams, ka darbi sāksies jau nākammēnes. SIA „Limbažu ceļi” uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu, un noslēgtais līgums paredz asfaltēt ceļu uz poligonu gandrīz 3 kilometru garumā, lai nodrošinātu videi draudzīgu atkritumu transportēšanu uz Vidzemē vienīgo legālo atkritumu noglabāšanas vietu, tā darbībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu, kā arī lai samazinātu izmaksas ceļa uzturēšanai (lasīt).

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO papildina konteineru parku
2013-06-20

Pilnveidojot un turpinot attīstīt atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, SIA „ZAAO“ (ZAAO) papildina konteineru parku, iegādājoties vairāk nekā 2000 jaunu konteineru. Pamatā tie ir dažādu izmēru sadzīves atkritumu konteineri, kā arī daļa paredzēti šķirotajiem atkritumiem – papīram, plastmasai, metāla un stikla iepakojumiem. 

Jaunos konteinerus izvietos ZAAO darbības reģiona pašvaldību teritorijās - daļa nonāks tajās vietās, kur uzņēmums vēl tikai sāks vai salīdzinoši nesen ir sācis darboties, piemēram, Balvu pilsētā un Saulkrastos, kā arī daļu izvietos jau esošajās darbības teritorijās visā Vidzemē.

Atgādinām, ka nolūkā pilnveidot informāciju uz šķiroto atkritumu konteineriem par šķirojamo atkritumu veidiem, ZAAO veido arī jaunas uzlīmes. Uz tām ne tikai rakstiskā veidā būs parādīts, kādi atkritumi ir jāšķiro, bet informācija tiks papildināta arī ar pikotgrammām jeb viegli uztveramiem zīmējumiem. Pāreja no vecajām uzlīmēm uz jaunajām notiks pakāpeniski, sākotnēji nodrošinot informāciju uz jaunajiem konteineriem, un ar laiku aplīmējot arī esošos.

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Informāciju uz šķiroto atkritumu konteineriem papildinās ar zīmējumiem!
2013-06-07

Lai pilnveidotu informāciju uz konteineriem par šķirojamo atkritumu veidiem, SIA „ZAAO“ (ZAAO) veido jaunas uzlīmes. Uz tām ne tikai rakstiskā veidā būs parādīts, kādi atkritumi ir jāšķiro, bet informācija tiks papildināta arī ar pikotgrammām jeb viegli uztveramiem zīmējumiem. Pāreja no vecajām uzlīmēm uz jaunajām notiks pakāpeniski, sākotnēji nodrošinot informāciju uz jaunajiem konteineriem, jo konteineru parks pastāvīgi tiek papildināts, un ar laiku aplīmējot arī esošos (lasīt).

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Valsts vides dienests poligona Daibe pārbaudē pārkāpumus nekonstatē
2013-05-13

SIA „ZAAO” (ZAAO) saņēmis Valsts vides dienesta (VVD) ziņojumu par pārbaudi poligona Daibe sadzīves atkritumu priekšapstrādes centrā, kur pirms noglabāšanas krātuvē apstrādā sadzīves atkritumus. VVD uzņēmuma darbībā pārkāpumus nav konstatējis, un poligons strādā atbilstoši Valmieras reģionālās vides pārvaldes izsniegtajai A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujai.

ZAAO ir izpildījis visas Latvijas un Eiropas Savienības normatīvo aktu prasības, kas regulē uzņēmuma darbību atkritumu apsaimniekošanas jomā, tostarp veic atkritumu savākšanu, sagatavošanu noglabāšanai un noglabāšanu. Līdz ar to atsevišķos medijos paustie pieņēmumi, ka uzņēmuma darbības rezultātā varētu būt nodarīts jebkāds kaitējums videi vai iedzīvotājiem, ir uzskatāms par nepamatotu. VVD pārbaudē norādīts, ka būtiski nošķirt divas lietas saistībā ar poligonu - nešķiroto sadzīves atkritumu apstrādi un noglabāšanu, un dalīti vākto atkritumu šķirošanu. ZAAO jau iepriekš uzsvēris, ka priekšapstrādes centra darbība ar dalīto atkritumu vākšanu nav saistīta - dalītie atkritumi nenonāk priekšapstrādes centrā, bet tos nogādā speciālā šķirošanas līnijā, kur vēlreiz pāršķiro un sagatavo nodošanai otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem.

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Prasīs nodrošināt vienādus noteikumus atkritumu apsaimniekošanā
2013-04-29

Saskaņā ar SIA „ZAAO” (ZAAO) īpašnieku – pašvaldību – lēmumu uzņēmums vērsīsies LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un citās valsts pārvaldes iestādēs ar lūgumu nodrošināt vienādu vides aizsardzību regulējošo normatīvu prasību ievērošanu visā Latvijas teritorijā, tostarp nodrošināt, lai maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiktu noteikta pēc vienotiem pakalpojumu kvalitātes kritērijiem. (lasīt)

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO aicina klietus informēt par neizbraucamiem ceļiem
2013-04-19

Līdz ar pavasara iestāšanos, paaugstinoties ūdens līmenim, šobrīd daudzviet zemes ceļi ir grūti izbraucami, un dažkārt atkritumu savākšanas transportam faktiski nav iespēju piekļūt mājām, īpaši laukos, lai iztukšotu konteinerus. Līdz ar to uzņēmums lūdz viensētās dzīvojošos klientus nodrošināt konteineru izvilkšanu pie tāda ceļa, pa kuru transports var piebraukt, nesabojājot ceļa segumu. Ja tas nav iespējams, lūgums informēt ZAAO, ka ceļš nav izbraucams, lai varētu vienoties par citu konteinera tukšošanas dienu.

Aicinām klientus būt atsaucīgiem, novērtēt reālo piebraucamā ceļa stāvokli, un nepieciešamības gadījumā zvanīt pa tālruni 64281250.

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Atkritumu priekšapstrādes centrs atkritumu šķirošanas sistēmu neietekmē!
2013-04-10

Saistībā ar publiskajā telpā izskanējušo informāciju par it kā nenotiekošo atkritumu šķirošanu atkritumu priekšapstrādes centrā poligonā Daibe, SIA ZAAO uzskata par būtisku sabiedrību informēt, ka dalītai atkritumu vākšanai jeb atkritumu šķirošanas sistēmai ar atkritumu priekšapstrādi poligonā Daibe nav saistības. Patlaban atsevišķos medijos izskanējusī informācija diemžēl radījusi sabiedrībā maldinošu priekšstatu par atkritumu šķirošanas sistēmas darbību, kas var radīt negatīvas sekas uz šīs sistēmas attīstību Latvijā kopumā.

Atkritumu priekšapstrādes centrā nonāk nešķirotisadzīves atkritumi, no kuriem ar smalcināšanas, metāla atdalīšanas un atšķirošanas iekārtām iegūst NAIK (no atkritumiem iegūts kurināmais), organiskos atkritumus, ko nogādā kompostēšanas laukumā vai pārklāj noglabāšanas šūnu, bet atlikušais atkritumu sastāvs, ko nevar izmantot ne kā izejvielu, ne citur, tiek noglabāts poligonā. Savukārt dalīti vāktie atkritumi, kurus iedzīvotāji sašķiro jau mājsaimniecībās, atkritumu priekšapstrādes centrā nenonāk, bet gan tos nogādā speciālā šķirošanas līnijā dalīti vāktiem atkritumiem, kur vēlreiz tos pāršķiro un tad nodod otrreizējai pārstrādei. (lasīt)

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Eksperiments ar GPS iekārtu piestiprināšanu ZAAO automašīnām, visdrīzāk, bijusi provokācija
2013-04-10

Aivars Sirmais, ZAAO valdes priekšsēdētājs: „Uzņēmuma apvainošana krāpniecībā un GPS iekārtu piestiprināšana ZAAO atkritumu automašīnām, visdrīzāk, bija provokācija no konkurējošo atkritumu apsaimniekotāju puses, kam ZAAO darbība ir neērta un traucējoša. No raidījuma Nekā personīga (7.04.2013) sižetā atainotā nav iespējams konstatēt, no kāda veida atkritumu savākšanas automašīnām GPS ierīču dati tika savākti. Šis ir būtisks aspekts, jo lielgabarīta atkritumu automašīnas atkritumus neved caur priekšapstrādes centru, bet gan pa tiešo uz noglabāšanas krātuvi poligonā, kā tas raidījumā arī tika parādīts, jo šādu atkritumu sagatavošanu noglabāšanai nevar veikt, un šādas izmaksas nav ietvertas arī atkritumu apglabāšanas tarifā. Līdz ar to sižetā atainotais ir vērtējams kā mēģinājums apzināti maldināt sabiedrību un valsts iestādes. Ir vēl vairāki citi neskaidrie jautājumi, uz kuriem meklēsim atbildes, un tad lemsim par attiecīgu rīcību. Kā uzņēmuma vadītājs vēlreiz varu apgalvot, ka ZAAO strādā likuma ietvaros un nodrošina gan atkritumu šķirošanu, gan sadzīves atkritumu priekšapstrādi.”

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Pašvaldības diskutē par topošo Ziemeļvidzemes reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu 2014.-2020.gadam
2013-04-10

Lai informētu un iesaistītu pašvaldības Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2014.-2020.gadam izstrādē, šodien SIA „ZAAO” (ZAAO) rīkoja diskusiju reģiona pašvaldību pārstāvjiem. Plāns paredz atkritumu sistēmas attīstību Ziemeļvidzemes reģionā nākamajiem septiņiem gadiem – attiecībā uz atkritumu dalīto vākšanu, noglabāšanu, poligona darbību, infrastruktūras attīstību un citām tēmām. Tas palīdzēs noteikt, kādus rezultātus ir jāsasniedz līdz 2020.gadam un ļaus iegūt datus par atkritumu jomu – apjomiem, plūsmu, otrreizējo pārstrādi un citus. (lasīt)

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Bērni atkritumu tēmai pieiet radoši - veido krustvārdu mīklas un izdomā mīklas paši!
2013-03-25

Pirmo reizi SIA „ZAAO” (ZAAO) vides projekta „Cilvēks vidē” ietvaros šajā mācību gadā rīkoja krustvārdu mīklu konkursu skolām, saņemot vairāk nekā 40 bērnu pašu domātas un ilustrētas krustvārdu mīklas par atkritumu tēmu. Lai jebkurš interesents varētu apskatīt tās un arī minēt, izveidota pieeja ZAAO mājas lapā internetā, sadaļā Sabiedrības izglītošana (http://www.zaao.lv/public/lat/sabiedribas_izglitosana/projekti/minet_krustvardu_miklas/).Paralēli norisinājās arī konkurss bērnudārziem „Mīklas par atkritumiem”, kurā bērnudārzu audzēkņi izdomāja vairāk nekā 130 dažādas mīklas un atminējumus uzzīmēja.

ZAAO Vides izglītības speciāliste Ieva Veģere: „Krustvārdu mīklu radīšana ir gana sarežģīts process, tāpēc esam ļoti priecīgi par izrādīto interesi, skolēnu erudīciju un ieguldīto darbu mīklu izveidē. Šo savā ziņā var uzskatīt par eksperimentu, kā ar netradicionālām metodēm rosināt bērnu izglītošanu par vides un atkritumu tēmu. Ir gandarījums, ka tas izdevies. Tāpat priecājamies par bērnudārzu atsaucību pašu domāto mīklu radīšanā – mīklas bija gan par dažādiem atkritumu veidiem, tīru dabu, konteineriem un citām tēmām”.

Patlaban abi konkursi ir noslēgušies un noskaidroti laureāti. Pavasarī notiks projekta „Cilvēks vidē” noslēguma pasākums, kurā darbu autori tiks sumināti un saņems pārsteiguma balvas.

Bērnudārzu grupā konkursā „Mīklas par atkritumiem” uzvarētāju vidū arī  Karīna Ismailova no Mazsalacas novada  Mazsalacas PII.

Lija Ozoliņa, SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
ZAAO aicina Mazsalacas novada iedzīvotājus izmantot EKO somas un EKO kastes atkritumu šķirošanai!
2013-02-11

ZAAO aicina Mazsalacas novada iedzīvotājus iesaistīties procesā, piedāvājot vairākas iespējas ērtākai šķirošanai – EKO somas un EKO kastes. Ikviens var iegādāties EKO somu, aktīvi šķirot tajā savus mājsaimniecības atkritumus, un novietot piepildīto somu brīvi pieejamā vietā pie savas privātmājas. Mazsalacā EKO somas tukšo bez maksas katra mēneša ceturtajā pirmdienā. Novada iedzīvotāji tās jebkurā laikā var iztukšot arī paši - tuvākajā EKO laukumā (Mazsalacā, Pērnavas ielā 16) un EKO punktos (Mazsalacā un Skaņkalnē). (lasīt)

Lija Ozoliņa, SIA "ZAAO" sabiedrisko attiecību speciāliste
No Kohēzijas fonda līdzekļiem tiks finansēta poligona "Daibe" pievadceļa rekonstrukcija
2012-12-13

Novembra beigās starp SIA “ZAAO” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) tika parakstīti grozījumi Civiltiesiskajā līgumā par projekta „Ziemeļvidzemes reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta IV kārta” īstenošanu.

Grozījumi paredz esošā projekta ietvaros īstenot arī CSA poligona Daibe pievadceļa rekonstrukciju. Projekta mērķis ir nodrošināt videi draudzīgu atkritumu transportēšanu uz poligonu, CSA poligona „Daibe” darbībai nepieciešamās infrastruktūras attīstību, kā arī samazināt izmaksas ceļa uzturēšanai. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
ZAAO līgumi par atkritumu apsaimniekošanu paliks spēkā
2012-12-10

Pamatojoties uz izskanējušo informāciju par Satversmes tiesas pieņemto lēmumu attiecībā uz to, ka visi bez iepirkuma slēgtie atkritumu apsaimniekošanas līgumi zaudēs spēku no 2013. gada jūlija, ZAAO vēlas kliedēt savu klientu un sadarbības partneru bažas par iespējamām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas līgumos. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
Mainīsies automašīnu riepu pieņemšanas nosacījumi
2012-11-29 

Informējam, ka ar 2012.gada 1.decembri SIA „ZAAO” maina noteikumus, ar kādiem iespējams nodot vai savākt nolietotās autoriepas uzņēmuma darbības reģionā. Turpmāk no katras privātpersonas ZAAO EKO laukumos gada laikā bez maksas tiks pieņemtas 4 (četras) vieglo transportlīdzekļu riepas. Savukārt juridiskajiem klientiem vai tiem, kas vēlas, lai riepas tiktu savāktas no viņu adreses, tiks iekasēta transportēšanas maksa – 1,30 Ls + PVN (likumā noteiktā kārtībā) par katru nobraukto kilometru, kas veikts riepu savākšanai un nogādāšanai uz CSA poligonu „Daibe”. Automašīnu riepas klienti var arī paši nogādāt poligonā „Daibe”, par ievešanu samaksājot 25 Ls/t + PVN. EKO laukumos un poligonā ZAAO pieņem riepas, kuru diametrs nepārsniedz 1,4 m. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
ZAAO piedāvā elektroniskos aprēķinus privātpersonām
2012-11-23

Ar jauno, 2013. gadu ZAAO saviem klientiem – privātpersonām – piedāvā visu informāciju no uzņēmuma aplūkot tikai elektroniski, nesaņemot vairs sūtījumus pa pastu, bet izmantojot klientu pašapkalpošanās sistēmu. Liela daļa ZAAO klientu šo sistēmu veiksmīgi lieto jau vairākus gadus, taču tagad uzņēmums aicina klientus pilnībā atteikties no papīra formāta aprēķinu un konteineru izvešanas kalendāru saņemšanas, rūpējoties par dabas resursu taupīšanu, ātrāk un ērtāk uzzinot par izmaiņām savos norēķinos par pakalpojumiem vai konteinera tukšošanas grafikā. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
ZAAO pakalpojumus varēs apmaksāt Maxima lielveikalu kasēs
2012-11-21

Lai padarītu ērtāku SIA „ZAAO” pakalpojumu apmaksu, ar šī gada 1.decembri uzņēmums piedāvā saviem klientiem norēķināties par sniegtajiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem lielveikalu tīkla „Maxima” veikalos visā Latvijā. Par ZAAO pakalpojumiem, līdzīgi kā par jau ierastajiem pakalpojumu sniedzēju Latvenergo, Lattelecom, LMT, Tele2 un citu uzņēmumu pakalpojumiem, pircējiem tagad būs iespējams samaksāt veikalu „Maxima” kasēs. Tas ir vienkārši un ērti, jo aprēķinu var apmaksāt kasē kopā ar pirkumiem un tas neprasa ilgu laiku. Uz maksājuma dokumentiem, ko ZAAO nosūtīs kopā ar 2013.gada kalendāriem, ir izveidots svītrkods, ko pirms maksāšanas noskenē, tādēļ papildu laiks norēķiniem nav nepieciešams. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
ZAAO jaunumi
2012-11-01

Informējam savus klientus un sadarbības partnerus, ka ar 2012.gada 19.oktobri mainījies SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” nosaukums – turpmāk tas būs īsākais un jau labi pierastais SIA „ZAAO”. Nosaukuma maiņa veikta, lai atvieglotu saziņu ikdienā. Citi uzņēmuma rekvizīti (kontakti, adreses, reģistrācijas numurs, bankas rekvizīti) paliek nemainīgi.

Ceram uz veiksmīgu sadarbību arī nākamajā gadā!

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
ZAAO rosina ikvienu domāt par rītdienu un šķirot atkritumus!
2012-09-26

Sadzīves atkritumu savākšana un apsaimniekošana ir kļuvusi par pašsaprotamu un ikvienam pierastu lietu. Nedaudz lēnāk mūsu ikdienā ieviešas paradumi, kas saistīti ar atkritumu šķirošanu, dalītu to nodošanu atkritumu apsaimniekotājiem un pārdomātu savas mājsaimniecības vai uzņēmuma atkritumu samazināšanu kopumā. Lai klientiem būtu vieglāk izprast, kāda tad ir pareiza atkritumu šķirošana, piedāvājam iepazīties ar noderīgu informāciju par ZAAO piedāvātajiem pakalpojumiem. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietniece
Piesakies ZAAO rēķinu automātiskai apmaksai
2012-02-21

No šī gada 1.marta SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) piedāvā saviem klientiem jaunu rēķinu apmaksas veidu – Automātisko maksājumu par atkritumu izvešanas pakalpojumiem. (lasīt)
Lai pieteiktos ZAAO rēķinu automātiskai apmaksai, klientam ir jānoslēdz līgums par automātisko rēķinu apmaksu, ko varat izdarīt ZAAO birojos Valmierā, Cēsīs un Limbažos vai savā bankā, kurā ir atvērts konts. Tā var būt jebkura no šīm bankām: Swedbanka, SEB banka, DNB banka, Nordea banka, Citadele banka, GE Money Bank, Hipotēku banka, Norvik banka, Privat bank vai Rietumu banka.
Aicinām klientus izmantot piedāvāto iespēju!

Laura Jegorova, SIA ZAAO
Poligons Daibe turpina attīstīties
2011-12-20

Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu noglabāšanas poligona infrastruktūra turpinās attīstīties, kā to paredz, piektdien, 16.decembrī, parakstītais līgums starp SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) kā finansējuma saņēmēju  un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju kā atbildīgo iestādi par projekta „Ziemeļvidzemes sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta IV kārta” īstenošanu.
Projekts tiks realizēts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētās apakšaktivitātes „Reģionālu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu attīstība” ietvaros. (lasīt)

Laura Jegorova, SIA ZAAO
Jaunums – skolu jauniešiem ZAAO aktivitātes portālā draugiem.lv
2011-12-01

Lai jauniešu vidū veicinātu izpratni par atkritumu apsaimniekošanu un to šķirošanu videi draudzīgā un stilīgā veidā, SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija”(ZAAO) sadarbībā ar portālu draugiem.lv ir izveidojies uzņēmuma lapu, kurā Ziemeļvidzemes reģiona skolu jaunieši, pievienojoties ZAAO EKO burziņam, varēs aktīvi iesaistīties un gūt informāciju par vides jautājumiem.
No 1.decembra, portāla draugiem.lv uzņēmuma lapā „ZAAO EKO burziņš”, jauniešiem būs iespēja iesaistīties radošos konkursos, diskutēt par dažādām ar vidi un atkritumiem saistošām un mūsdienīgām tēmām, piedalīties aptaujās, kā arī uzzināt sev neskaidros jautājumus, faktus un labās prakses piemērus par atkritumu apsaimniekošanu un vides jautājumiem.

Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
Jaunums atkritumu radītāju ērtībām - ZAAO piedāvā bezmaksas SMS atgādinājumu
2011-11-28

Lai atgādinātu par atkritumu konteineru iztukšošanas dienu, papildus tam, ka klientiem tiek nosūtīts atkritumu izvešanas kalendārs 2012.gadam, SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) par konteinera iztukšošanu var atgādināt arī nosūtot bezmaksas SMS.
Jaunais pakalpojums ir ieviests ar mērķi, lai ērtākā veidā klientiem varētu atgādināt par plānoto atkritumu konteinera iztukšošanu jau dienu iepriekš.
Informāciju par pakalpojuma saņemšanas iespējām var atrast ZAAO mājas lapā pie aktualitātēm.

Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
ZAAO iegūst jaunu videi draudzīgas un kvalitatīvas darbības apliecinājumu

Lai nodrošinātu videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, septembra nogalē SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) tika pārsertificēta integrētās pārvaldības sistēma kā atbilstoša starptautiskajiem standartiem LVS EN 9001:2009 un ISO 14001:2004 un ZAAO ir saņēmis sertifikātus nākamo trīs gadu darbības periodam līdz 2014.gada novembrim.
Šis sasniegums ir ZAAO darbinieku kopīgā darba rezultāts un apliecina, ka uzņēmums ir efektīvi strādājis, lai attīstītu, uzturētu un nemitīgi pilnveidotu integrētās pārvaldības sistēmu. SIA ZAAO bija pirmā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmējsabiedrība Latvijā, kuras darbībā 2002. gadā tika izveidota, ieviesta un arī šodien tiek uzturēta integrētā vadības sistēma atbilstoša starptautiskajiem standartiem.

2011.10.11., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
Iespēja bez maksas nodot nolietotu sadzīves elektrotehniku

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) informē, ka iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot neizjauktu nolietoto sadzīves elektroniku(EEIA). Iedzīvotājiem jāpiesaka EEIA atkritumu izvešanu no savas norādītās adreses pa ZAAO tālruņiem 64281250 vai 26132288. Iedzīvotājiem ir arī iespēja pašiem nogādāt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus uz tuvākiem EKO laukumiem, kas atrodas Ziemeļvidzemes reģiona lielākās pilsētās.
Videi kaitīgo preču atkritumi ir sadzīvē izmantotās, nolietotās un nederīgās elektronikas iekārtas, kas tiek darbinātas ar elektrību vai baterijām, piemēram,  ledusskapis, televizors, gāzes vai elektriskā plīts, veļas un trauku mazgājamā mašīna, dators, putekļu sūcējs, ūdens vārāmā kanna u.c.
Aicinām iedzīvotājus videi kaitīgo preču atkritumus nenovietot pie sadzīves atkritumu konteineriem, kā arī neizmest tos tiem neparedzētās vietās.

2011.09.16., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
No iestādēm un uzņēmumiem šķirotos atkritumus savāks un izvedīs bez maksas

Lai veicinātu atkritumu šķirošanu, taupītu dabas resursus un šajā saspringtajā laikā sniegtu papildus atbalstu uzņēmējiem un iestādēm, no šī gada 1.jūlija SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) šķirotos atkritumus savāks un izvedīs bez maksas. (lasīt)

2011.07.01., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
Pastkastīte EKO laukumā Mazsalacā

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) aicina Mazsalacas iedzīvotājus izmantot ZAAO pastkastīti, kas atrodas EKO laukumā Mazsalacā, Pērnavas ielā 16.
Mazsalacas iedzīvotāju ērtībām pie Eko laukuma ir novietota pastkastīte, kurā iedzīvotāji var atstāt informāciju, kas adresēta ZAAO. Iedzīvotājiem ir iespēja izmantot šo pastkastīti gadījumos, ja tas ir ērtāk nekā doties uz pastu, lai nosūtītu informāciju, vai arī tiem mazsalaciešiem, kam nav pieejams e-pasts vai fakss.

2011.06.16., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
EKO soma - ērtākai šķirošanai

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) piedāvā Mazsalacas pilsētas iedzīvotājiem jaunu pakalpojumu atkritumu šķirošanā – EKO somu. Tā paredzēta lietošanai galvenokārt privātmājās - pilsētas centrā, lai iedzīvotājiem atkritumu šķirošana būtu ērtāka un pieejamāka. (lasīt)

2011.02.18., Ginta Gailuma, SIA ZAAO
ZAAO klientiem!

Lai varētu veikt atkritumu konteineru iztukšošanu, lūgums nodrošināt ZAAO transportam piekļuvi pie atkritumu konteineriem, iespēju robežās iztīrot piebraucamos ceļus un konteineru laukumus. Ja konteineru iztukšošana kalendārā norādītajā dienā nav bijusi iespējama apgrūtinātās piekļuves dēļ, tad lūgums ziņot ZAAO, līdz ko ir iztīrīti piebraucamie ceļi, lai varam iztukšot klientu konteinerus.
ZAAO aicina arī savus klientus būt atsaucīgiem, novērtēt reālo piebraucamā ceļa stāvokli un informēt par to ZAAO, zvanot pa tālruni 64281250, lai atteiktu konteinera tukšošanu un vienotos ar dispečeru par citu konteinera tukšošanas dienu.

2010.12.29., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
Jauns pakalpojums – vējstikla šķidruma kanniņu savākšana bez maksas!

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija”(ZAAO), paplašinot atkritumu šķirošanas iespējas Ziemeļvidzemes reģionā, piedāvā jaunu pakalpojumu – vējstikla šķidruma un dzesēšanas šķidruma izlietoto kanniņu savākšanu bez maksas. (lasīt) 

 2010.12.16., Ingrīda Gubernatorova, SIA ZAAO
-->