Vairāk nekā 3 000 jauniešu var bez maksas iegūt profesiju
2014-06-26

Sākusies uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā, kuras piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem bez maksas apgūt kādu no 90 profesijām. Mācības ilgs vienu vai pusotru gadu, pieejama arī stipendija līdz 115 EUR mēnesī.

Prasības jaunietim:

  • vecums - 17 - 29 gadi (ieskaitot);
  • pabeigta 9. vai 12. klase;
  • gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā;
  • ar vai bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas.

Mācību programmām var pieteikties arī tie jaunieši, kas ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki vai darba meklētāji.

Kāpēc izvēlēties tieši šīs mācību programmas?

  • Var saņemt stipendiju līdz 115 eiro mēnesī.
  • Iespēja iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību, ja to paredz konkrētā izglītības programma un tas nepieciešams darba tirgū, piemēram, autovadītāja apliecību.
  • Kvalifikācijas prakses laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni (līdz 71 eiro mēnesī), civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika.

Profesionālās izglītības iestādes, kas iesaistījušās Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā, 32 Latvijas pilsētāslīdz 1.septembrimgatavas uzņemt vairāk nekā 3 300 audzēkņu. Programmu un profesiju klāsts ir ievērojams. Jaunieši varēs apgūt, piemēram, lokmetinātāja, tērpu stila speciālista, apdares darbu strādnieka, vizuālās reklāmas noformētāja, kuģa pavāra, zobārsta asistenta, ēku siltinātāja, interjera dizaina speciālista, datorsistēmu tehniķa un citas profesijas.

Vairāk par profesijām, uzņemšanas laikiem un nosacījumiem: http://www.niid.lv/node/749

Papildu informācija par projektu pieejama: http://www.viaa.gov.lv/ sadaļā ”VIAA īstenotie projekti”.

Tas ir ieguldījums Tavā nākotnē, ko finansē Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa 7.2.1. 2.kārtas projekts “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros”.

Linda Kapustinska, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste
Uzņemšana
2014-05-23

Mazsalacas vidusskola sadarbībā ar Ogres tehnikumu 2014./2015. mācību gadā uzņem audzēkņus ar pamatizglītību profesionālās vidējās izglītības programmā (mācību ilgums 4 gadi). Audzēkņiem pieejama dienesta viesnīca (dzīvošana bez maksas), kā arī atmaksā ceļa izdevumus. Par praksē paveikto audzēkņi saņems stipendiju. Audzēkņu uzņemšana, pārrunas ar audzēkņiem un vecākiem, līgumu slēgšana, sākot no 16.jūnija. Iepazīšanās ar skolu 28.maijā plkst. 18.00 (lasīt).

Skolas vadība
Jaunieši gada vai pusotra laikā var kļūt par tautsaimniecībā pieprasītiem speciālistiem
2013-04-12

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus vecumā no 17 - 25 gadiem ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību gada vai pusotra gada laikā bez maksas apgūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. (lasīt)

Anita Voiča, VRAA Profesionālās izglītības attīstības nodaļas projektu vadītāja
Vienota elektroniskā pieteikšanās augstskolās

Ir izveidota vienota elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās 10 Latvijas augstskolās. Šāda pieteikšanās sistēma ļauj topošajiem studentiem pieteikties jebkurā no vairāk kā 250 studiju programmām, kā arī iespēja norādīt līdz 10 studiju programmu prioritāro secību, kuru elektroniski iespējams arī mainīt. Pakalpojumam izveidota arī vienota pieteikšanās maksa – 20 Ls, neatkarīgi no izvēlēto studiju programmu skaita. Augstskolu sarakstu un detalizētāku informāciju par pieteikšanos skatīt https://www.latvija.lv/lv/PPK/IZGLITIBA/Augstaka-izglitiba

2011.05.26., Kristīne Čukure, ViA
Iespēja lejupielādēt bez maksas jauniešu karjeras žurnālu „Veiksmes Formula”

Šā gada pavasarī iznācis kārtējais žurnāla „Veiksmes Formula” numurs. Šajā žurnālā: var uzzināt, kādas profesijas būs nepieciešamas pēc 20 gadiem, iespēja iepazīties ar dažādu uzņēmumu apskatiem, kā arī ar intervijām ar to darbiniekiem – dažādu profesiju pārstāvjiem, pieejami padomi veiksmīgākai karjerai. 
Žurnālu iespējams lejupielādēt bez maksas http://www.prakse.lv/veiksmes_formula. Visi izdevuma numuri elektroniskā versijā pieejami jauniešu karjeras izglītības portālā http://www.prakse.lv/. Izdevumu izveidojusi organizācija „Jauniešu konsultācijas” sadarbībā ar uzņēmumiem un izglītības iestādēm. Žurnāla mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par darba tirgus perspektīvām, skaidrot nozaru un profesiju darba vidi, kā arī informēt par jauniešiem draudzīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. 

2011.05.23., Kristīne Čukure, ViA
-->